czwartek, lipca 23, 2015

"STULECIE WINNYCH. CI, KTÓRZY PRZEŻYLI" (tom I sagi), A. Grabowska, Wyd. Zwierciadło 2014


Podobno rodzina, jako komórka społeczna we współczesnych czasach przechodzi kryzys. Czy ja wiem...? Kryzysy zawsze się zdarzały- bez względu na czasy, jak i status społeczny.

"Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu"- niestety coś w tym jest, choć chciałabym by było inaczej. Dla mnie najważniejszą wartością jest rodzina. Rodzina jest ponad wszystkim, nie ma nic ważniejszego! Co nie znaczy, że mam rodzinę idealną. Jeśli chodzi o Męża i Dzieciaki- są najwspanialsi. Jeśli chodzi o resztę Bliskich- wygląda to różnie. Są i przyjaciele, są osoby mi obojętne, jak i te, które wolę unikać- samo życie. Jednak rodzina to coś, czego pragnę i o czym marzę. Chciałabym by relacje z jej członkami układały się idealnie. Ale czy to możliwe?

Uwielbiam czytać sagi. Chyba szukam w nich wzorców i powodów do zazdrości, jak i potwierdzenia, że rodziny bez skazy nie istnieją.

Rodzina może dawać siłę, ale i ją odbierać...

A jak jest w książce "Stulecie Winnych"? To poruszająca historia podwarszawskiej familii. Tutaj dramat goni dramat. Śmierć, wojna, morderstwa, hiszpanka, nieszczęśliwe miłości, głód, bieda, strach, niepewność. Z jednej strony rodzina Winnych trzyma się razem,jednak z drugiej- ma swoje mroczne tajemnice i konflikty.

Powieść wciąga od pierwszych zdań, jest świetnie napisana. Czytając ją można zarwać całą noc, a nad ranem- wyglądając jak zombi- szukać po księgarniach kolejnego tomu ;)

Ułatwię Wam poszukiwania- pierwszą część, jak i pozostałe, kupicie prawdopodobnie najtaniej na taniaksiazka.pl

1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...