Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Żywność dla dzieci. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Żywność dla dzieci. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, października 26, 2015

CZY PRZEKĄSKI TO NAPRAWDĘ SAMO ZŁO?


Z punktu widzenia dietetyka, przekąski są traktowane, jak każdy inny posiłek. Z punktu widzenia organizmu- to dodatkowe (często zbędne) źródło energii. Natomiast z punktu widzenia osoby, która po nie sięga- smaczna przegryzka, chwila przyjemności.

wtorek, stycznia 20, 2015

ŚNIADANKO DLA MALUSZKA OD ZAPRACOWANEJ (LUB ZASPANEJ ;) ) MAMY


Wiecie doskonale, że jestem za slow food i zdrowymi, domowymi posiłkami. Rano, na śniadanie najczęściej serwuję jaglankę z owocami, owsiankę, kaszę manną lub kukurydzianą naturalną bez cukru oraz moją własną granolę. Jedne z tych pomysłów robi się błyskawicznie, inne wymagają chwili gotowania i studzenia. A co jeśli w domu jest niemowlę lub maluszek- alerguszek, a nam zdarzyło się zaspać do pracy bądź może i co gorsze, mamy za sobą ciężką noc. W lustrzanym odbiciu straszy zombi, głowa pęka, a mały głodomór chce jeść, ale JUŻ?! Przecież gotowanie jaglanki odpada. Starszemu można zalać jakieś płatki mlekiem, ale młodszemu? Przecież nie sięgnę po ekspresową Bobovitę/ Gerbera lepkich od cukru i gęstych od dziwnych składników.
Na czarną godzinę- która czasem wybija i dzisiaj, kiedy młodsze Dziecko ma już 1,5 roku- mam coś schowanego w kuchennej szafce...

piątek, stycznia 16, 2015

OBIADKI DLA MALUSZKA OD ZAPRACOWANEJ MAMY


Każda pracująca i aktywna mama wie, ile stresu potrafi przysporzyć wymyślenie i przygotowanie obiadu po pracy dla swojego smyka. Chcemy, by było zdrowo, smacznie i SZYBKO! Nam burczy w brzuchu, maluch płacze głodny i weź kobieto coś jeszcze gotuj...

Znalazłam coś idealnego w takich sytuacjach! Obiadki naturalne, organiczne, gotowe w kilka minut! Zdrowe, smaczne i prawie błyskawiczne :)

środa, stycznia 14, 2015

NATURALNE OWOCOWE DESERKI W ŚRODKU ZIMY?


Owocowe deserki mają ogromne walory smakowe, jak i zdrowotne. Owoce są słodkie, soczyste, pyszne, a do tego zawierają mnóstwo witamin i innych cennych wartości odżywczych. Przeważnie dzieciaki je uwielbiają, choć niekoniecznie wszystkie- mają swoje ulubione, i te których nie tkną za nic w świecie...

środa, sierpnia 06, 2014

TEST OWOCOWYCH KĄSKÓW TEENSY FRUITS PLUM


Dzieciaki uwielbiają cukierki i żelki, a to takie cukrowe obrzydlistwo! Oprócz cukru zawierają chemiczne dodatki, nadające atrakcyjny kolor i zapach. Ale jest alternatywa dla niezdrowych żelków i cukierków! To owocowe kąski.

środa, lipca 09, 2014

TEST EKOLOGICZNYCH POSIŁKÓW PLUM I ELLA'S KITCHEN

Oto kolejna część recenzji genialnych ekologicznych produktów dla maluchów prosto z Wielkiej Brytanii. Do kupienia są one w polskich delikatesach naturalniepyszne.pl.

Gotowe śniadanka, obiadki, deserki i kolacje zapakowane są w bardzo wygodne saszetki z zakrętką, które stanowią porcję posiłku. Wystarczy mieć pod ręką łyżeczkę, by szybko, higienicznie i bez problemu nakarmić brzdąca. Starsze dziecko poradzi już sobie samo, wyduszając rączkami zawartość opakowania prosto do buzi. A ile będzie miało przy tym radochy ;)

piątek, lipca 04, 2014

TEST EKOLOGICZNEJ OWSIANKI Z RODZYNKAMI, BANANEM I CHRUPECZKAMI DLA NIEMOWLĄT ORGANIX

Moim zdaniem: post o ekologicznych kaszkach ekspresowych z Wielkiej Brytanii bardzo Was zainteresował, z czego ogromnie się cieszę. Mam nadzieję, że przekonam choć troszkę rodziców do rezygnacji z cukru w diecie maluszków oraz zachęcę do studiowania etykiet opakowań.

środa, czerwca 25, 2014

TEST EKOLOGICZNYCH KASZEK DLA NIEMOWLĄT I DZIECI PLUM

EKOLOGICZNA KASZKA 4 ZBOŻA Z ORKISZEM, QUINOA, JABŁKIEM I MORELĄ
Firma Plum Baby została założona w Wielkiej Brytanii w 2006 przez matkę trójki dzieci i pasjonatkę gotowania - Susie Willis. Kiedy jej dzieci odmówiły jedzenia jałowych posiłków dziecięcych, postanowiła stworzyć pełne zróżnicowanych smaków, zdrowe i odżywcze dania oparte na żywności funkcjonalnej. Dlatego w swoich recepturach wykorzystuje to co najlepsze z natury, jak np. Quinoa czy jagody, gdyż są wypełnione ogromną ilością znakomitych składników odżywczych, których maluchy potrzebują do prawidłowego rozwoju, a tym samym zapewniają ciekawe smaki, odróżniając produkty PLUM od jałowych, zbyt przetworzonych pokarmów dla dzieci.

środa, lutego 20, 2013

TEST WODY KOKOSOWEJ CHI



Według producenta: Woda kokosowa CHI ma skład niemal identyczny jak osocze ludzkiej krwi, zwana jest często płynem życia  - jest bogata w niezbędne dla organizmu każdego człowieka składniki – potas, magnez, wapń i fosfor, duże ilości witaminy C, B1, B2, B3, B5 i B6.
Cytokininy zawarte w wodzie kokosowej   wykazały istotne efekty anty-starzejące, anty-rakotwórcze i anty-zakrzepiczne.
Wodzie kokosowej przypisuje się właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antywirusowe i antyalergiczne.
Woda kokosowa Chi poprawia krążenie, trawienie oraz prawidłowe nawodnienie organizmu. Korzystnie wpływa też na  temperaturę ciała, czynność serca oraz ciśnienie krwi.
Pijąc wodę kokosową łatwiej przyswajamy witaminy rozpuszczalne w wodzie, m.in. kwas askorbinowy i witaminy z grupy B.
Zauważono również jej dobroczynne działanie w chorobach nerek, pęcherza czy problemach trawiennych. Podaje się ją także w przypadkach biegunki, wymiotów i problemów żołądkowych. 
Woda kokosowa wpływa wspomagająco przy problemach z pęcherzem, trawieniem, rozbija kamienie nerkowe, a nawet pomaga pozbyć się pasożytów.

Jest wiele powodów dla których dzieci mogą, powinny i piją wodę kokosową CHI.
 Po pierwsze (z punktu widzenia małych dzieci) – jest smaczna sama w sobie, a fantazyjne drinki na bazie wody CHI, z tropikalnymi ozdobami to dodatkowy pretekst do modelu zdrowego żywienia.
Po pierwsze (z punktu widzenia dzieci starszych) – jest modna. Ludzie show biznesu, sportowcy popijają wodę kokosową. Popierajmy ten rodzaj snobizmu – to tylko wyjdzie na zdrowie naszych dzieci.
Po pierwsze (z punktu widzenia rodziców) – wartości odżywcze: bogactwo witamin, minerałów, brak chemii; słodzików, cukrów, konserwantów, stabilizatorów, kolorantów i innych wynalazków laboratoryjnych – tak chętnie dodawanych praktycznie do większości produktów.
Pamiętajmy że woda kokosowa CHI zawiera kwas laurynowy, taki sam jaki występuje w mleku matki. Kwas laurynowy ma silne właściwości antywirusowe, antybakteryjne, wydatnie wzmacnia układ immunologiczny.
Woda kokosowa CHI dzięki zawartości kwasu laurynowego działa niszcząco na różne drobnoustroje – Helicobacter, wirus opryszczki, cytomegalowirus (odpowiedzialny za CMV) i innych.

Woda kokosowa CHI dla przyszłych mam  poprawia krążenie, trawienie oraz prawidłowo nawodnia organizmu w tym okresie. Pijąc wodę w ciąży łatwiej przyswajamy witaminy rozpuszczalne w wodzie, m.in. kwas askorbinowy i witaminy z grupy B, mające kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu w łonie matki. Woda kokosowa Chi pozwala wyeliminować albo co najmniej  zmniejszyć przykre dolegliwości pojawiające się w czasie ciąży – mdłości, zgaga, zaparcia.

Według mnie: woda kokosowa bardzo mnie zaintrygowała. Nigdy wcześniej o niej  nie słyszałam, natknęłam się na nią przypadkowo w internecie. Według informacji producenta jest całkowicie naturalna i niezwykle zdrowa. A jak smakuje, ile kosztuje i gdzie można ją kupić? Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora wody CHI, mogłam osobiście i to z całą rodziną ją wypróbować.
Napój ten najlepiej pić schłodzony, jednak w środku zimy zdecydowałam się na temperaturę pokojową. Jedliście kiedyś prawdziwy owoc kokosu? Woda kokosowa CHI to płyn pochodzący właśnie z jego wnętrza. Ma mleczny, przejrzysty kolor. W smaku delikatnie nawiązuje do samego owocu, ale jest mniej wyrazista. Taka odrobinę słodka woda, o aromacie kokosowym, dosyć specyficzna. Na pewno ma swoich zwolenników. Niejednokrotnie widziałam na amerykańskich filmach, aktorów pijących ten napój wprost z wnętrza kokosa. Ha, tylko by dotrzeć do niezwykłego eliksiru, trzeba umiejętnie rozwiercić twardą skorupę. Takie rzeczy są możliwe chyba właśnie tylko w filmach (no chyba, że Wy w domu tez to potraficie- to napiszcie!). Teraz ani wiertarka, ani nawet kokos nie jest potrzebny, by napić się zdrowej i oryginalnej w smaku wody.
Sam smak trudno opisać- musicie sami się skusić. Jednym będzie smakować, innym nie...
Woda kokosowa CHI kosztuje ok. 20zł za 1 litr. Można ją kupić np. w sklepie internetowym www.sklep.onlyeko.pl .

czwartek, lutego 07, 2013

TEST NATURALNEGO SOKU JABŁKOWEGO ROYAL APPLE

Według producenta: to naturalnie mętny sok, wyciśnięty ze świeżych jabłek i zaraz potem pasteryzowany. Zachowuje niemal wszystkie składniki świeżego jabłka czyli zbawienne dla zdrowia: pektyny i polifenole (flawonoidy). Działanie - obniża poziom cholesterolu we krwi, skutecznie zapobiega miażdżycy i zawałom serca, reguluje gospodarkę kwasów żółciowych, chroni przed nowotworami i powstawaniem kamieni żółciowych. Jest wskazany także dla osób dbających o sylwetkę - idealnie wymiata z organizmu resztki pokarmów, reguluje florę bakteryjną jelit i neutralizuje substancje toksyczne. Jest doskonałym źródłem witaminy C, potasu, fosforu, magnezu, wapnia oraz innych, cennych składników mineralnych.
Jak pokazały badania laboratoryjne przeprowadzone przez SGGW w Warszawie "(...) Sok Jabłkowy ROYAL APPLE naturalnie mętny jest bardzo cennym produktem zarówno z punktu widzenia organoleptycznego, jak również prozdrowotnego, godnym jak najszerszego rozpowszechnienia zarówno wśród osób dorosłych, jak i dzieci. W porównaniu do produkowanych soków naturalnych tzw. jednodniowych jest on dodatkowo bezpieczny z punktu widzenia mikrobiologicznego i może być przechowywany w temperaturze pokojowej przez co najmniej 5 tygodni" - prof. dr hab. Franciszek Świderski SGGW w Warszawie. 
Obecnie Sok Royal Apple dostępny jest w opakowaniach 3l i 5l. Estetyczne kartoniki zawierają opakowanie Bag in Box, czyli hermetyczny woreczek wykonany ze specjalnego polimeru nie wchodzącego w reakcję z sokiem. Woreczek zaopatrzony jest w kranik nie wpuszczający do środka powietrza. Po zakupie soku należy wypchnąć kartonowe kółeczko, wydobyć kranik na wierzch i zamocować go w okrągłym wycięciu. Następnie należy zerwać z kranika zabezpieczającą plombę.Sok jest produktem naturalnym, dlatego w opakowaniu będzie osadzał się osad - warto lekko wstrząsnąć opakowanie  przed nalaniem soku.


 Według mnie: pierwsze, co rzuca się w oczy i zadziwia zanim spróbujemy soku, to jest jego opakowanie. Do tej pory nie spotkałam się jeszcze z dużym kartonem, w środku którego ukryto worek soku. Do tego dołączono wygodny kranik- można nalać napój, nie rozlewając go na blacie (no co, czasem się zdarza ;)   ). Mój Maluch wypije cały soczek, wszystko, co mu naleję, od razu! Mogę się więc domyślać, że mu smakuje. Mój duży Maluch, czyli Mąż, ciągle podchodzi do kranika ze szklanką i nalewa, dolewa, smakuje. Aż muszę go stopować, bo to przecież jest przede wszystkim dla Rysia. Gdyby nie moja kontrola nad chłopakami, Royal Apple znikł by w ciągu 2 dni... Sokiem trzeba się delektować, a nie chlać litrami ;)
Royal Apple jest zadziwiająco słodki (osobiście rozcieńczam go wodą i tak samo robię Rysiowi). Aż trudno mi uwierzyć, że jest pozbawiony cukru, ale słodycz ta wynika pewnie z procesu pasteryzacji (mleko pasteryzowane też wydaje się słodsze niż inne). Chociaż przyznam, że się nie znam i mogę być w błędzie.
Sok smakuje, wygląda i pachnie zupełnie inaczej niż ten kupiony w zwykłym kartoniku oraz inaczej niż ten świeży, np. z sokowirówki. Porównajmy więc:


Sok z kartonika- kolor bursztynowy, przejrzysty. Smak- potwornie słodki, nienaturalnie jabłkowy. Zapach- słodki, sztuczny.


Sok z sokowirówki- kolor w zależności od gatunku jabłek, mętny, po chwili oddziela się sok od miąższu. Smak- w zależności od gatunku owoców, bardzo naturalny, orzeźwiający. Zapach- owocowy, jabłkowy.

Sok Royal Apple- kolor- różne odcienie żółtego- w zależności od gatunku jabłek, mętny, po nalaniu do szklanki nie oddziela się woda od miąższu, lecz jest widoczny osad. Smak- słodki, mocno jabłkowy. Zapach- jabłkowy.


Oto moja szklanka naturalnego soku jabłkowego Royal Apple ;)

Dla tych, którzy nie mają w domu sokowirówki czy wyciskarki do owoców lub nie mają czasu ich użyć, Royal Apple to najlepsza alternatywa. Skoro nie zawiera dodatkowego cukru oraz konserwantów, warto nim zastąpić nawet popularne soki przecierowe reklamowane często dla dzieciaków (wczytajcie się kiedyś w skład takich soków- sam cukier i niepotrzebne, nienaturalne składniki!).

Zachęcam do spróbowania Royal Apple w różnych smakach i wyrobienia własnej opinii.
Jeszcze dodam, że w Poznaniu sok dostępny jest w sieciach sklepów Piotr i Paweł oraz Auchan. Producent zamieszcza na swojej stronie dokładną listę miejsc w całej Polsce, w których napój ten można kupić.





piątek, sierpnia 17, 2012

TEST KASZY JĘCZMIENNEJ Z SOCZEWICĄ BABCI ZOSI (SYS)

Według producenta: danie w kilka chwil; 2 torebki na 4 osoby ; warzywa z naszego gospodarstwa; tylko naturalne składniki.
Propozycja serwowania:
Na patelni rozgrzej 4 łyżki masła i usmaż 2 jajka sadzone. Wyłóż ugotowaną kaszę jęczmienną z soczewicą na talerze. Na każdej porcji połóż po jednym jajku i polej pozostałym masłem. Podawaj z kefirem. Smacznego!
Skład:
kasza jęczmienna, soczewica czerwona (15%), pomidor suszony, marchewka suszona, cebula prażona (cebula, olej roślinny).

Według mnie: danie spakowałam na wakacyjny wyjazd, na którym planowaliśmy sami szykować sobie posiłki. Kiedy więc pewnego dnia byliśmy wszyscy głodni jak wilki, chcąc coś szybko zjeść, przygotowałam kaszę jęczmienną z soczewicą Babci Zosi (firmy SYS). Danie gotowało się „samo” (bez mojego udziału w mieszaniu, dokładaniu składników itp. co zwykle robi się, gotując obiad, nawet jednogarnkowy) około 20 minut- w sam raz, by przygotować talerze, stół i Syna do posiłku :) Po tym czasie spałaszowaliśmy danie tak szybko, że nie było nawet czasu na zrobienie dla Was pamiątkowej fotki... Pozostają mi zatem tylko słowa: było smacznie, zdrowo i szybko. Było czuć pyszne warzywka, producent postarał się, by nie była to sama kasza ;) Bardzo mnie cieszy, że wreszcie istnieją dania z torebki, które są całkowicie naturalne i nie zawierają grama chemii. Super też, że nie mają w sobie soli i trzeba samemu doprawić według własnego uznania, gdyż wszystkie produkty podobnego typu są dla nas zdecydowanie za słone! Brak soli oraz sztucznych dodatków sprawia, że danie to można podać maluchowi. Tego wakacyjnego dnia, kiedy jedliśmy na obiad kaszę jęczmienną z soczewicą byliśmy usatysfakcjonowani tym posiłkiem, choć zjedliśmy go bez innych dodatków. Dlatego w najbliższym czasie, zaopatrzę się w te oraz inne szybkie propozycje Babci Zosi i spróbujemy je także na inne sposoby ;) I Wam szczerze polecam spróbować! Jeszcze tylko dodam, że nie są drogie, kosztują ok. 5-6zł/ paczka na 2 osoby (a u nas nawet 2 osoby + nasz Maluch).

niedziela, lutego 05, 2012

TEST WODY ŹRÓDLANEJ WOSANA MAMA I JA


Wg producenta: to niegazowana, krystalicznie czysta woda, czerpana z głębokości 170 m. Doskonała dla kobiet w ciąży, niemowląt i starszych dzieci. Posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Woda "Mama i ja" pomoże Ci przygotować napoje i posiłki dla Twojego maleństwa. Fundacja Pro-Test na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadziła test wód mineralnych i źródlanych, dostępnych na sklepowych półkach. Spośród 15 testowanych produktów woda Mama i ja dostała jedną z dwóch najwyższych ocen.

Wg mnie: wody tej używam do przygotowywania pierwszych przecierów oraz mleka modyfikowanego dla Rysia. Mam pewność, że Wosana Mama i ja jest wodą bezpieczną dla maluszka, który przecież ma wrażliwy układ pokarmowy. Woda jest świetnie tolerowana przez Synka, a i ja ją popijam :) Lubię ją, ponieważ ma neutralny smak (a są na rynku też i wody źródlane o jakimś dziwnym smaku).