poniedziałek, lipca 04, 2011

„TWOJE NIEMOWLĘ TYDZIEŃ PO TYGODNIU” S. CAVE, DR C. FERTLEMAN, Wyd. K. E. Liber, Warszawa 2011To praktyczny poradnik na prawdopodobnie najtrudniejszy czas rodzicielstwa. Jego autorki to Brytyjki- S. Cave- promotorka zdrowia oraz dr C. Fertleman- lekarz pediatra. Opisują one bardzo dokładnie, co będzie się działo z dzieckiem oraz mamą od momentu narodzin, aż po tydzień 24., czyli pierwsze półrocze życia.

Każdy tydzień jest ogólnie omówiony, a następnie szczegółowo już przedstawiono zapotrzebowanie niemowlęcia na sen, karmienie, bliskość. Z publikacji tej dowiemy się ile przepłakanych godzin to norma (niestety początki wyglądają przerażająco!), jak odróżnić różne rodzaje płaczu, ile pieluch zużyjemy w ciągu doby, jak pielęgnować delikatne ciałko bobasa. Zawarto tu także informacje na jakie środki bezpieczeństwa szczególnie zwrócić uwagę oraz kiedy powinniśmy wezwać lekarza. W ramkach zamieszczono istotne wskazówki na dany tydzień, np. nauka zasypiania, temperatura mleka, oznaki zmęczenia u niemowlęcia, gotowość dziecka do przyjmowania stałych pokarmów, objawy alergii i nietolerancji pokarmowej i wiele, wiele innych. Na ostatnich stronach książki znalazło się podsumowanie dotyczące przechodzenia na pokarm stały. Autorki prezentują tu ośmiotygodniowy program, podpowiadający mamie co powinna przygotować w kuchni swojemu maluchowi.

Jednym zdaniem- poradnik na pewno ułatwi życie początkującym rodzicom!

Patronatem publikacji jest JELP- producent hipoalergicznych środków do prania (o których napiszę już wkrótce). Dla czytelników „Twojego niemowlęcia” JELP przygotował kilka ciekawych konkursów z nagrodami :-) Szczegóły w poradniku.

By zakupić książkę taniej, warto zajrzeć na stronę http://www.rodziceidzieci.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...