czwartek, lipca 21, 2011

„SKARBIEC NAUCZYCIELA- TERAPEUTY”, A. Franczyk, K. Krajewska, Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2011


Książka adresowana jest do terapeutów oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, choć proponowane rozwiązania z powodzeniem można wykorzystać w młodszych klasach szkoły podstawowej. Materiały w niej zawarte przydadzą się podczas zajęć ogólnorozwojowych, terapeutycznych, stymulacyjnych, korekcyjnych lub kompensacyjnych zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu pedagogowi. Znaleźć tu można „gotowce” do wykorzystania, ale także inspiracje do swojej pracy pedagogicznej.


Publikacja zawiera przykładowe narzędzia diagnostyczne, takie jak karty pracy, ćwiczenia, zabawy badające umiejętności dziecka oraz kwestionariusze obserwacyjne rozwoju dziecka na różnych płaszczyznach. Dalej autorki podpowiadają, jak opracować wyniki diagnozy, jak przygotować program terapii pedagogicznej. Następnym etapem jest planowanie pracy dydaktyczno- terapeutycznej- i tu odszukamy mnóstwo przykładów okresowych planów. Podsumowaniem działań terapeuty jest zawsze ewaluacja, znajdziemy zatem w książce przykłady opisów postępów uczniów.

Do publikacji dołączona jest płyta CD z ogromną ilością przykładowych scenariuszy zajęć dydaktyczno- terapeutycznych. Dokładne opisy ćwiczeń oraz dołączone karty pracy z pewnością będą pomocne każdemu nauczycielowi, nie tylko terapeucie.

Szczerze polecam tę książkę! Jest ona bardziej przydatna, niż niejeden kurs doskonalący.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...