poniedziałek, marca 04, 2013

"MAGIC MOLLY. ZNIKAJĄCY KRÓLICZEK", H. Webb, Wyd. Znak 2013

Oto kolejna przygoda z serii "Magic Molly". Jeśli ktoś jeszcze o niej nie słyszał (to też znak, że nie czyta mojego bloga!), przypomnę. Molly to dziewczynka o niezwykłych zdolnościach- potrafi rozmawiać ze zwierzakami. Komunikuje się z nimi zupełnie naturalnie, wysłuchuje ich opowieści, pomaga w potrzebie, staje się ich przyjaciółmi, a wszystkie są jej za to wdzięczne. Molly poznała już kotka czarownicy, szczeniaczki spełniające życzenia, tajemniczego kucyka, nieśmiałego prosiaczka czy kaczkę przynoszącą szczęście. O przygodach z  każdym z nich powstała osobna książeczka.

Tym razem Molly zaprzyjaźnia się z niesamowitym króliczkiem- Śnieżkiem. Ma cudownie miękkie futerko, uroczy nosek, och, cały jest śliczny! Wraz ze swoim właścicielem zabawiają dzieci na ich przyjęciach urodzinowych. Przede wszystkim robią sztuczki, na przykład ze znikającym królikiem w kapeluszu. Pewnego razu, Śnieżek przed iluzjonistycznym trikiem dostaje czkawki, znika, lecz nie powraca wtedy, kiedy powinien! On znika naprawdę! A najgorsze jest to, że sam nie wie, gdzie się podziewa! W końcu magik postanawia go wziąć do kliniki weterynaryjnej taty Molly pod pozorem wyleczenia czkawki. Tam spotyka dziewczynkę i... o nie, co wydarzyło się później musicie sami przeczytać. A raczej Wasze dzieciaki, bo to przecież lektura dla nich ;)


Seria "Magic Molly" to dobre książki do samodzielnego czytania przez dziecko. Fabuła wciąga czytelnika już od pierwszej strony i do samego końca książki jest intrygująca. Jestem pewna, że przygody Molly zachwycą wiele dziewczynek w młodszym wieku szkolnym.

A już w marcu nakładem Wydawnictwa Znak ukażą się ostatnie dwa tomy serii- "Nieśmiały prosiaczek" oraz "Kaczka przynosząca szczęście". 

2 komentarze:

  1. Pierwszy raz slysze o tej ksiazeczce, ale nie zdziwila bym sie gdyby moj maz wiedzial cos na jej temat. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A my właśnie mamy w domku prosiaczka i kaczuszkę i tylko czekają na przeczytanie :)

    A zmieniając nieco temat zapraszam na "Książeczki synka i córeczki" oraz na "Babylandię" na dwie zabawy, w obu do wygrania ciekawe książki, ale nie tylko. Nie chce narażać się wklejając bezpośrednio linki, ale jeżeli byłabyś zainteresowana to blogi znajdziesz w moim profilu :) Może miałabyś ochotę wziąć udział? Nie żebym namawiała, po prostu polecam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...