wtorek, marca 26, 2013

"MALUSZKA CZAS. PLAN AKTYWNOŚCI DZIEŃ PO DNIU 0-12 M", Wyd. Sierra Madre 2012

W moje ręce trafił wyjątkowy kalendarz/ planer/ pamiętnik (?)- sama nie wiem, jak go nazwać, chyba najodpowiedniejszy jest rzeczywiście "Plan aktywności". To niecodzienny codziennik, czyli notatnik dla mamy i taty na każdy dzień maluszka od pierwszego dnia życia, po moment ukończenia przez nie roku. Każda doba to osobna kartka (dzień z jednej, noc z drugiej strony), a na niej podział godzin i miejsce do wpisania czasu snu, karmienia piersią (prawą i lewą), butelką, pokarmem stałym, zmiany pieluszki i zabawy. Jest też miejsce na uwagi, szybkie sprawdzenie kiedy kąpaliśmy brzdąca, czy podaliśmy dziś witaminy, czy zauważyliśmy coś niepokojącego. Możemy również wpisać nowo opanowane umiejętności- oseska lub nasze ;) - czy listę zakupów.

Taki plan aktywności nie tylko ułatwi nam życie w pierwszych miesiącach życiowej rewolucji, ale także to pewnego rodzaju pamiętnik, który znaleziony po latach wywoła uśmiech na twarzy rodziców i starszego już dziecka. A jeżeli planujemy wcześniej wrócić do aktywności zawodowej, takie tabele powinna wypełniać niania, a my przynajmniej będziemy miały pogląd, jak wyglądał dzień naszego dziecka.


Ale to nie wszystko! Oprócz planów aktywności dzień po dniu, zawarto tu mnóstwo podstawowych wskazówek dotyczących pierwszego roku życia. Znajdziemy tu m.in.:
- pomysły na pamiątki z dzieciństwa,
- opisy etapów rozwoju, 
- metody na ukojenie płaczu dziecka,
- zasady dobrej współpracy z opiekunką,
- sposoby na brak czasu,
- zasady bezpieczeństwa,
- siatki centylowe,
- kalendarz szczepień
oraz wiele innych, jak i kartki przeznaczone na innego rodzaju notatki.

Całość- czyli "Maluszka Czas"- oprawiona w twardą tekturę i przepasana kolorową gumką. Wygląda to atrakcyjnie, oryginalnie, jest wygodne i świetnie nadaje się na prezent!


1 komentarz:

  1. ja nie miałabym czasu, żeby wszystko tak skrupulatnie i systematycznie notować :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...