wtorek, kwietnia 28, 2015

"SKARBY LEŚNYCH BRACI", W. Kurosz, Wyd. Zysk i S-ka 2015


W swoich poszukiwaniach książek dla moich Dzieci, lubię sięgać po te, które poruszają wątek  rodzeństwa- miłości braterskiej czy siostrzanej. 24 godziny na dobę staram się podkreślać, że fajnie jest mieć siostrę i brata, ale oczywiście Dzieciaki mają swoje zdanie na ten temat. Zależy mi, by zobaczyli na innych przykładach, że z rodzeństwem można się dobrze bawić. Wiadomo, że kłótnie, rywalizacja i zazdrość są wpisane w dziecięce relacje, lecz wspólne przygody, porozumienie, radość, dzielenie się smutkami i codzienne sprawy budują rodzinne więzi. Nie mam zamiaru zmuszać do miłości (do tego nie da się zresztą zmusić), ale do wspólnego przeżywania dzieciństwa- owszem. Czy to dobrze? Nie wiem. Wymarzyliśmy sobie z Mężem, że nasze Szkraby, będą się ze sobą dobrze dogadywać i do tego dążymy...

Jeśli i Wy szukacie lektury dla rodzeństwa lub o nim właśnie, zgodnym rodzinnym chórem polecamy "Skarby leśnych braci". Książka wciąga już od pierwszych stron, wręcz pochłania czytelników do swego wnętrza. Napisana świetnym językiem, trafia do serc najmłodszych. A ładne wydanie jest wisienką na torcie ;)

        "Gdzieś niedaleko stąd rośnie puszcza. Wielki, dziki las, w którym żyją jelenie, borsuki, a ostatnio nawet przywędrował stary wilk. Na skraju puszczy stoi drewniana chatka. Zwyczajny domek z kuchnią, kominkiem i jaskółczym gniazdem, przyklejonym pod okapem tarasu. W tej chatce mieszka z rodzicami dwóch braci- Bazyli i Marcepan. Chłopcy mają bujne jasne czupryny, chowają w nich gąsienice i szyszki, a najbardziej na świecie męczy ich bezczynność.
       Nie wiadomo, dlaczego tak jest, ale co pewien czas zdarza im się wdepnąć w jakąś dziurę, kałużę czy zaspę śnieżną i wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. A może całkiem zwyczajne? Albo to wszystko nieprawda i chłopcy tylko zmyślają? (...)"

- fragment książki.


Głównym tematem powieści są leśne przygody braci. Każdy dzień przynosi im nowe przygody, a każda godzina różni się od poprzedniej. Nieustannie dzieje się coś ciekawego, odkrywającego tajemnice przyrody. Przy okazji zawsze można się posprzeczać, dokuczyć, pośmiać, wzruszyć, wykazać odwagą czy potrenować współpracę. Jak to między rodzeństwem bywa ;)


Wspaniała książka dla dzieci na długie czytanie przed snem :)

P.S. Rzadko bywa, by taka świetna publikacja miała taką dobrą cenę (19,90zł). Tym bardziej zachęcam do zakupu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...