sobota, lipca 14, 2012

„SEKRETNE SKŁADNIKI MIŁOŚCI”, N. Barreau, Wyd. Bukowy Las 2012


Skończyłam czytać tę książkę kilka nocy temu, a cały czas jestem pod jej wrażeniem. Aż do tego stopnia, że nie mam ochoty zaczynać kolejnej powieści, bo chcę wspominać w najmniejszych szczegółach „Sekretne składniki miłości”. To jak pigułka pocieszenia, gdy coś się nie powiedzie i jednocześnie łyk orzeźwienia w monotonii dnia codziennego. To powieść lekka, lecz niebanalna. Bardzo mocno romantyczna, lecz nie ckliwa. Przenosi czytelnika w klimaty francuskiej kuchni, paryskich restauracji, uliczek, muzyki i pięknie brzmiącego języka.

Główna bohaterka- Aurelie Bredin- młoda paryska restauratorka ma pecha do mężczyzn. Aktualny, porzuca ją dla -jak twierdzi- miłości swojego życia. Nieszczęśliwa kobieta, wychodzi na długi spacer prosto przed siebie. Bije z niej taki smutek, że pewien policjant boi się jej samobójczego skoku z mostu. Nadgorliwy śledzi każdy krok Aurelie, a ta, by od niego uciec, chroni się w księgarni. Tam odnajduje intrygującą książkę pt. „Sekretne składniki miłości”, którą postanawia kupić. Lektura jest zaskakująca. „Nawet wtedy, gdy ktoś czyta dużo powieści, to rzadko może natrafić na historię miłosną,w której jego własna restauracyjka odgrywa główną rolę, a bohaterka zostaje opisana w taki sposób, że człowiek myśli, iż widzi swoje odbicie w lustrze- w takim dniu, kiedy jest bardzo, bardzo szczęśliwy i wszystko się udaje!”. Książka ta całkowicie odmienia jej życie. Dziewczyna zapomina o złamanym sercu i skupia się na odszukaniu pisarza. Czy jej się to uda i jak zakończy się ta zaskakująca historia?

Jeden z bohaterów wypowiada bardzo trafne zdanie: „Dobra książka jest dobra na każdej stronie”. I takie są właśnie „Sekretne składniki miłości” :)

1 komentarz:

  1. Będę musiała sięgnąć po tę lekturę, Twój opis brzmi zachęcająco:) Pozdrawiam i zapraszam do siebie:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...