poniedziałek, lipca 09, 2012

„POLSCY POECI DZIECIOM”, praca zbiorowa, Wyd. Olesiejuk 2012


Ostatnio mam szczęście do samych perełek wśród literatury :) Nic tak nie psuje humoru, jak źle dobrana do czytelniczego gustu czy nieestetycznie wydana książka. Lecz mnie to aktualnie nie dotyczy; otaczam się tylko tym, co warto czytać i Was do tego próbuję zachęcić.

Dziś zachęcam właśnie do kupienia swojemu dziecku i wszystkim innym- w rodzinie, znajomym, uczniom jako nagrody, z jakiejś okazji i bez okazji- książki pt. „Polscy poeci dzieciom”. Jest to zbiór najcudniejszych polskich wierszy dla dzieci, takich poetów jak: Maria Konopnicka, Julian Tuwim, Aleksander Fredro oraz Urszula Kozłowska. Mamy więc tu „Stefka Burczymuchę”, „Lokomotywę”, „Małpę w kąpieli”, „Smoka wawelskiego” i 28 innych znanych wszystkim nam wesołych i mądrych rymowanek.

Podobnych zbiorów jest w księgarniach wiele. Jednak TEN- Wydawnictwa Olesiejuk, różni się od wszystkich innych, bije wręcz po oczach, ale nie po kieszeni ;) Sami zresztą zauważycie na sklepowej półce. Twarda oprawa, ładna okładka, a w środku … przepiękne ilustracje! Proste, duże, kolorowe, bez zbędnego tła, które doprowadza do oczopląsu. Docenią to maluchy i Wy- rodzice, bo lepiej będzie się Wam czytało. Chylę czoła ilustratorkom i życzę im dużego sukcesu! A Was szczerze zachęcam, do zajrzenia do książki i sprawdzenia o czym piszę...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...