środa, stycznia 06, 2016

"KOLOROWE BIEDRONKI", gra planszowa Wyd. Egmont 2015


Ostatnio codziennie gramy w planszówki. Wszyscy, we 4. I wszyscy uwielbiamy tę chwilę, te kilkanaście- kilkadziesiąt minut, kiedy przesuwamy pionki po planszy, wymyślamy własne strategie, śmiejemy się i cieszymy. Bardzo, bardzo chciałabym, by ten wspólnie spędzany czas w ciągu dnia trwał wiecznie; by na każdym etapie naszego życia przynosił nam wszystkim taką radość i poczucie bezpieczeństwa, jak teraz...

Najnowszą naszą grą są "Kolorowe Biedronki" z serii ZAGRAJ ZE MNĄ Wydawnictwa Egmont. Całą serię (ostatnio pisałam o "Dzielnych Myszkach") cechuje bardzo dobry design – najwyższej jakości drewniane ekologiczne elementy, spójny koncept plastyczny, doskonała estetyka i wykonanie, a także sympatyczne ilustracje. Już samo z tym obcowanie, przynosi radość. A co dopiero gra?
Jest to gra kooperacyjna, a nie polegająca na rywalizacji, dlatego nadaje się świetnie dla przedszkolaków oraz tych, którzy nie radzą sobie z przegraną. Rozwija logiczne myślenie, pamięć i uczy rozpoznawania kolorów.
Biedronki, które są głównymi bohaterami gry, wybierają się na bal przebierańców. Każda z nich ma kropki w jednym kolorze. By wyjść na zabawę, wszystkie muszą wymienić się kropkami między sobą. Ale uwaga, mrówki też chcą się zabawić i już są w drodze! Kto będzie pierwszy?


Biedronki siedzą na płatkach kwiatu. Strzałka wskazuje płatek, którego biedronka może się wymienić kropkami. Gracz przesuwa ją do wybranej przez siebie innej biedronki. Jeśli przyciągną się noskami, obie są chętne na wymianę kropek. Jeśli jednak jedna z nich odwróci się, biedronka, która do niej "przyleciała", wraca na swoje miejsce...
Gra zdobyła 3 nagrody, w tym prestiżową Kinderspiel des Jahres!
Liczba graczy: 2-6
Wiek: 4+
Czas zabawy: 20-30 min.


1 komentarz:

  1. Nagroda musi o czymś świadczyć. Kolejna interesująca propozycja dla najmłodszych.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...