piątek, kwietnia 26, 2013

„PIĘKNA I MĄDRA BAJKA O TROSKACH ZAJĄCA GRAJKA”, E. Kozyra- Pawlak, P. Pawlak, Wyd. Egmont 2012

Czymże jest przyjaźń? To trudne uczucie, uczymy się jej przez całe życie. Jak tę wartość wytłumaczyć i przekazać dziecku? Najskuteczniej na bliskich przykładach oraz za pomocą bajek. Na pewno lekturą obowiązkową w tym przypadku jest właśnie „Piękna i mądra bajka o troskach zająca Grajka”. Tytuł tej książki mówi sam za siebie, gdyż jest to rzeczywiście „piękna i mądra bajka” i to wierszem napisana! Opowiada o wartości przyjaźni, a także o pięknie różnorodności wśród nas. Napisana historia daje świadectwo, iż przyjaźń to dobra rada, a także chęć niesienia pomocy, czynienia dobra, tak jak postrzega je nasz przyjaciel, a niekoniecznie my sami. Przyjaźń to pomoc w potrzebie, jak i wspólna radość w szczęściu.

Poza tym, warto pamiętać, że każdy z nas jest niepowtarzalny, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Każdy ma też jakiś talent, umiejętność, którymi może się podzielić z innymi. Bo przecież:

„Nie trzeba znać się
na wszystkim wcale,
bo każdy z nas ma
choć jeden talent.
Dlatego właśnie
żyjąc w przyjaźni,
żyje się
łatwiej,
milej i raźniej.”


Opowieść to piękna i mądra. Zatem warto ją czytać dzieciom i często rozmawiać o wartości przyjaźni. Bo kim byśmy byli bez naszych przyjaciół?

Dla tych, którzy lubią piękne wydania dodam, że zachwyciła mnie nie tylko ładna, kolorowa, estetyczna i twarda okładka, ale także świetne ilustracje wewnątrz. Obrazy są tu zabawne, barwne i oryginalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...