środa, maja 23, 2012

TEST KUBKA,TALERZA Z ŁYŻECZKAMI ORAZ ŚLINIAKA BABYBJORN


Nauka samodzielnego jedzenia nie należy do łatwych, ani czystych. Przyznajmy to szczerze- jest to brudna robota, po której rodzic musi doczyścić miejsce prób zdobywania tejże umiejętności oraz samego praktykanta. Zdarza się, że i ów rodzic musi doprowadzić się do czystości …

KUBEK BABYBJORN
Wg producenta: 1. Zaprojektowany specjalnie dla dłoni dziecka. 2. Wyjątkowo trudno go przewrócić. 3. Bardzo odporny na uderzenia. Więcej: tutaj

Wg mnie i Rysia: kubeczek bardzo ładnie wygląda. Jego specjalnie wyprofilowany kształt, lekkość oraz mała pojemność sprawiają, że maluch poradzi sobie z nauką samodzielnego picia. Kubek wzięliśmy ostatnio w podróż (jest mniejszy od butelki, więc zajmuje mniej miejsca) i choć obawiałam się, czy Rysio sobie z nim poradzi, wątpliwości te rozwiały się przy pierwszej okazji. Młody ładnie otwierał dzióbek, pił małymi łyczkami i chętnie przytrzymywał kubek. Ani razu się nie zachłysnął (przytrzymywałam kubek i kontrolowałam sytuację!). Od tej pory, soki czy wodę podaję mu w tym kubeczku. Jeszcze jest sporo rozlewania, ale bez tego się nie obejdzie. Najlepiej więc uczyć się w domu, a na spacery zabierać inny „sprzęt”. Super sprawą jest miarka na kubeczku podana w mililitrach. Dzięki temu, wiem ile chłopak wypił...

TALERZ Z ŁYŻECZKAMI BABYBJORN

Wg producenta: ułatwiają dziecku samodzielne jedzenie. Twoje dziecko bardzo je polubi ze względu na ładny kształt. Nadają się do utylizacji, dopuszczone do użytku przez FDA. 1. Kształt ułatwia nabieranie jedzenia na łyżeczkę. 2. Krótki, łatwy do chwycenia uchwyt łyżki dostosowany jest do zdolności motorycznych dziecka. 3. Łyżeczka może być używana zarówno przez dziecko lewo-, jak i praworęczne. 4. Kąt nachylenia i kształt talerza ułatwią dziecku nabieranie jedzenia. 5. Talerz jest stabilny i nie przewróci się nawet, jeśli zostanie uderzony w krawędź. Kształt talerza utrudnia chwycenie go małymi rączkami i rzucenie na podłogę. Więcej: tutaj .

Wg mnie i Rysia:Talerz- na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak piękna miska dla małego pieska. Ale nią nie jest, a zaprojektowany kształt ułatwia nakładanie na łyżeczkę, a także cieszy oko. Nasz zielony talerz przypomina trójlistną koniczynkę :) W każdy „listek” (czyli część talerza) można włożyć coś innego, np. po jednej stronie warzywa, po drugiej- mięso, po trzeciej- ziemniaki. Talerz rzeczywiście trudno Rysiowi chwycić i przewrócić (ale paluszki zawsze chętnie wsadza do wszystkiego …). Kolejną zaletą jest łatwość mycia go!

Łyżeczki (2 w komplecie)- na razie najlepsze jakie mamy! Przede wszystkim są tak zaprojektowane, że dziecko nie włoży sobie takiej łyżeczki za głęboko do buzi. A to jest jednak najważniejsze. Jest też odpowiednio wyprofilowana, by łatwo było z niej ustami zsuwać jedzenie, ale nie jest znowu na tyle płaska, by z niej spływało. Krótka rączka jest wygodna dla małych rączek brzdąca, a narysowane oczy poprawiają nam humor przy każdym posiłku ;) Fajnym elementem jest delikatne wycięcie z tyły rączki, które sprawia, że łyżeczka się nie zsuwa.

ŚLINIAK BABYBJORN

Wg producenta:1. Miękko przylega do szyi, nie drażniąc jej. 2. Regulowane zapięcie. 3.
Głęboka kieszeń, która „wyłapie wszystko”. 4. Elastyczny materiał. 5. Łatwy do spłukania. 6. Ergonomiczny kształt.. Więcej: tutaj .

Wg mnie i Rysia:Młodemu najbardziej podoba się kieszonka, do której wpada jedzenie :) Wkłada do niej swoje paluszki i umiejętnie wyciąga to, co tam znajdzie. Dla mnie też jest to wygodna funkcja- ciuszki są mniej pobrudzone. Regulowane zapięcie można dopasować do każdej małej szyjki i nie ma obaw, że maluch sam zdejmie śliniaka. Największą zaletą produktu jest łatwość jego mycia- po każdym posiłku spłukuję śliniak wodą z płynem i zostawiam do wysuszenia lub wycieram ręcznikiem. Zero wybawiania plam i prania!

Podsumowując test: wszystkie powyższe produkty okazały się bardzo praktyczne. Mam wrażenie, że zaprojektowano każdy szczegół tak, by ułatwiał posiłek i dziecku i mamie :) Materiał, z którego został wykonany kubeczek, talerz, łyżeczki i śliniak jest trwały oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Poza tym wszystkie te kuchenne przybory wyglądają atrakcyjnie. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...