piątek, maja 18, 2012

„KAPITAN NAUKA. SUPERQUIZ POLSKA”, M. Majewska, Wyd. Edgard, Warszawa 2012


Zrobiło się ciepło, jeden dłuuugi weekend już za nami, kolejny w czerwcu, a później W-A-K-A-C-J-E!!! Mamy więc okazje, by wyruszyć w krótkie bądź dłuższe podróże! Egzotyczne kraje czy kapryśna Polska? Oczywiście, że Polska!!! Jeśli mamy dzieci, powinniśmy pokazywać im nasz piękny kraj, uczyć historii i geografii na żywo, przez doświadczenie, zabawę, wzbudzając pozytywne emocje.

Z żalem słucham powakacyjnych opowieści swoich uczniów, którzy jeździli na wielbłądzie w Egipcie, opalali się na plażach Grecji, podziwiali włoskie klimaty, a jeszcze nigdy w życiu nie byli w Krakowie, na Mazurach, w Bieszczadach! Smutne. A jeszcze bardziej przykre jest to, że dzieci nie chcą zwiedzać i odkrywać ojczystego kraju.
Choć są ciekawe świata i bliskiego otoczenia, ich zainteresowanie często duszone jest przez dorosłych. A gdyby tak pójść na kompromis i jeden tydzień wakacji zaplanować w Polsce, a drugi w odległym, ciepłym kraju?

Zanim wyruszycie w podróż w kierunku Bałtyku, Podhala, Puszczy Białowieskiej lub innego ciekawego miejsca w nadwiślańskim kraju, podarujcie swoim dzieciom „SuperQuiz. Polska” z serii Kapitana Nauki Wydawnictwa Edgard. Są to karty, mieszczące się w każdej kieszeni małego globtrotera. Na jednej ze stron opisana jest krótko i zrozumiale ciekawostka geograficzna, historyczna lub przyrodnicza, a na rewersie zamieszczono szybki quiz dotyczący przeczytanej treści. I tak, na przykład możemy zaciekawić dzieci tym, że Łowicz to nie tylko marka produktów mlecznych ;) ; w Polsce mamy pustynię; gdzie znajdują się Błędne Skały i dlaczego tak się nazywają; które miasto słynie z krasnoludków; gdzie podziwiać można rzygacze; gdzie obejrzeć można obraz Leonarda Da Vinci; co to znaczy, że Polska została ochrzczona i po co to nastąpiło; kim był pierwszy król Polski; z czego słynie Maria Skłodowska- Curie, Lech Wałęsa czy Adam Mickiewicz. To zaledwie kilka zagadek, maluchy mogą ich poznać o wiele więcej.

„SuperQuiz. Polska” z serii Kapitana Nauki to pożyteczny prezent na Dzień Dziecka, początek wakacji lub zajęcie na czas podróży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...