poniedziałek, maja 21, 2012

„JAK PRZECHYTRZYĆ DZIECKO. PROSTE SZTUCZKI NA MAŁYCH UPARCIUCHÓW”, D. Borgenicht, J. Grace, Wyd. Vesper, Poznań 2008


To nie jest poradnik manipulacji dzieckiem. To nie jest poradnik o oszukiwaniu dziecka. To poradnik o sposobach zachęcania małego człowieka do udziału w codziennych sytuacjach.

Chyba się ze mną zgodzicie, że nie każdy rodzic potrafi odpowiednio podejść do swojego potomka. Jeśli młode się sprzeciwia, dorosły nierzadko wpada w złość, zaczyna krzyczeć, szantażować, karać itp. A nie tędy droga!

Jak przechytrzyć dziecko” to mała książeczka, a być może duża pomoc dla zrozpaczonych rodziców. Znajdą w niej na przykład podpowiedzi:
Jak sprawić, by dziecko pozwoliło się uczesać?
Jak sprawić, by dziecko się pospieszyło?
Jak sprawić, by dziecko pozwoliło Ci wyjść?
Jak sprawić, by dziecko odkładało rzeczy na swoje miejsce?
Jak sprawić, by dziecko pomagało w obowiązkach domowych?
Jak sprawić, by dziecko zaczęło jeść?

Wszystkie sztuczki opierają się na rozmowie, zabawie, partnerstwie. Chwilami robi się „amerykańsko” (tekst to przekład właśnie amerykańskiego tytułu), ale przecież aż tak bardzo nasze życie się nie różni.

Rewelacyjny okazuje się dodatek do książki. Są nim pomocne tabelki- wykres gotowości do snu, wykres magicznych słów oraz tabela obowiązków (wystarczy skserować)- a do nich dołączono kolorowe naklejki, stanowiące punkty, które dziecko zdobywa. Rodzic może także wykorzystać „gotowca” Świadectwa Bohaterstwa (wystarczy skserować i wypełnić).

Układ graficzny poradnika pozwala na szybkie odnalezienie interesującej nas sztuczki, a kieszonkowy format sprawia, że zawsze możemy je mieć pod ręką ;)

1 komentarz:

  1. Świetna książka,żałuje że dopiero teraz ją znalazłam,kiedy moje dzieci juz są szkolniakami...Naprawde fajna pozycja ,szczególnie dla rodziców którzy nie za bardzo umia bawić sie z dziećmi,tworzyć historyjki i takie tam...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...