wtorek, lutego 07, 2012

„JAK KREATYWNIE WSPIERAĆ ROZWÓJ DZIECKA”, N. Minge, K. Minge, Wyd. Samo Sedno Edgard, Warszawa 2011


Którym rodzicom nie zależy na sukcesach własnych dzieci? Pewnie każdy by chciał, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo, nie miało problemów w szkole, by w przyszłości umiało sobie poradzić w życiu. To takie minimum. Są i rodzice, którzy mają bardziej ambitne plany w stosunku do swoich pociech. Lecz obojętnie, czy marzycie, by Wasz maluch został naukowcem, czy po prostu był zaradny i szczęśliwy, trzeba go do tego przygotować. Byśmy wiedzieli jak to uczynić, lekturą obowiązkową jest ten poradnik. To kopalnia zarówno wiedzy o rozwoju małego dziecka, jak i pomysłów na jego wspomaganie. Każdy rozdział przedstawia bardzo interesująco i zwięźle o wsparciu innej umiejętności. Znajdziemy tu zatem wskazówki między innymi dotyczące wspomagania rozwoju zmysłów, aktywności fizycznej, pamięci, koncentracji, mowy, emocji, nauki czytania, matematyki, języków obcych, zdobywania wiedzy, ale też i zagrożeń dla rozwoju.

Pewnie choć raz zastanawialiście się nad odpowiedziami na pytania typu:
  • W jakim wieku najlepiej zacząć naukę czytania?
  • Jaki moment jest najlepszy na naukę matematyki?
  • Czy nauka języków obcych od okresu niemowlęcego ma sens, czy to tylko chwyt reklamowy szkół językowych?
  • Czy ja- rodzic jestem w stanie prawidłowo i wystarczająco wspierać rozwój mojego dziecka, czy lepiej by czynił to specjalista?
  • Czy jest sens uczyć dziecko podstawowych umiejętności przed pójściem do przedszkola lub szkoły?
  • Czy wspomaganie rozwoju ma sens i czy każdy maluch tego potrzebuje?

Tego także dowiecie się z książki. Osobiście jestem nią zachwycona! Jestem pewna, że każdy z Was znajdzie w niej coś interesującego, coś co będzie chciał wypróbować. A proponowane przez autorów pomysły są naprawdę proste do zastosowania, nie wymagają skomplikowanych materiałów, są „na każdą kieszeń”, i co ważne- nie trzeba ćwiczyć z dzieckiem cały dzień, co wiązałoby się z rezygnacją z pracy. Wystarczy kilka razy dziennie po kilka minut zabawy, czyli wspólnego spędzania czasu! Jak zachęcają autorzy „przekonaj się, że nauka twojego dziecka to wspaniała i fascynująca przygoda dla was obojga!”.

Na koniec dodam, iż wspomniani autorzy- Natalia i Krzysztof Minge to psycholodzy wspierający rozwój dzieci oraz pomagający w tym przedsięwzięciu rodzicom. Są autorami wielu programów nauczania opartych na metodach Glenn Domana, Edwarda de Bono i Gordona Drydena. Ponadto tworzone przez nich metody stosują od dawna na swoich pociechach, co jeszcze bardziej przekonuje o ich skuteczności.

Jeżeli spodziewacie się maluszka lub już jesteście rodzicami małego dziecka, ruszajcie do księgarń po niniejszy poradnik! Co tam syberyjskie mrozy, śniegi … Tu chodzi o rozwój Waszej pociechy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...