poniedziałek, lutego 27, 2012

„TRUDNE DZIECKO”, J. Poland, Wyd. Rebis, Poznań 2011


Jeżeli Wasze dziecko jest nadmiernie energiczne, impulsywne, uparte lub łatwo wpada w złość- obowiązkowo musicie przeczytać tę książkę. Pewnie nie raz zastanawialiście się dlaczego tak się zachowuje, czy jest to konsekwencja jakiegoś błędu wychowawczego, czy to wina genów. A co czeka Waszego potomka w przyszłości?

Autorka- Janet Poland (napisała także „Wrażliwe dziecko” Wyd. Rebis)- namawia do postawienia się w sytuacji dziecka, a wtedy łatwiej będzie zrozumieć, co ono przeżywa. Jest to konieczne, jeśli chcemy coś zmienić. Następnie przeczytacie praktyczne wskazówki jak pokierować maluchem, by jego „trudne” cechy nie przysparzały więcej problemów. Należałoby także wspierać rozwój oraz poznać i rozwijać zalety, których na pewno ma wiele! Nie zabrakło również stron poświęconych radzeniu sobie z typowymi codziennymi wyzwaniami. Tak przygotowani z pewnością poradzicie sobie z trudnym dzieckiem.

Jestem zdania, że poradnik zainteresuje wielu z Was. Chociażby dlatego, iż autorka wymienia oraz opisuje 20 błędów, które popełniają rodzice. Przyda się więc każdemu.

1 komentarz:

  1. My też dowiedzieliśmy się, jakie błędy popełniamy na terapii i Pani Mari Krystew. Było z dzieckiem raz tak, że grzeczny i dumny z siebie, a za drugim razem płacz, wymuszanie, rozpacz o nic. I taka ruletka. Ale to byla trochę nasza wina jak się później dowiedzieliśmy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...