środa, lutego 17, 2016

"ZAKĄTKI", M. Rolnik, Wyd. Dwie Siostry 2015


Jakie macie sposoby, by najmłodsze dzieci- 2-5-latki, zapoznać z inną kulturą?

Można o niej opowiadać. Można wskazywać napotkanych ludzi o odmiennej tradycji, ale mnie akurat byłoby głupio tak się zachować (chociaż byłam świadkiem, że niektórzy nie mają skrupułów)... Można podróżować po kraju i świecie i postarać się wtopić w codzienność nieznanego obszaru. Można chodzić do muzeum. Można oglądać bajki edukacyjne. I można też poznać część tradycji z książek oczywiście ;)"Zakątki" to książeczka dla maluchów, mająca na celu zaprezentowanie czytelnikom ludowych domów i strojów mieszkańców 20 różnych zakątków świata. Zagłębiając się w kolorowe i proste ilustracje odwiedzimy między innymi Norwegię, Francję, Japonię, RPA, Egipt, Indonezję, Australię, USA, Chile... Na każdej stronie umieszczono także tradycyjne imię dziecka oraz nazwę państwa, z którego pochodzi.

           
 
Książka nie tylko uczy poprzez obraz, ale jest również "miła dla oka", dzięki starannemu wydaniu. Pomyślano także o tym, by rogi stron były zaokrąglone, a całe karty- usztywnione i grubsze, dla ułatwienia wertowania małymi, mniej sprawnymi rączkami.

Wartościowa i  ciekawa publikacja! Warto ją mieć i od czasu do czasu
sięgać po nią  wraz z dzieckiem.Na zakończenie dodam jeszcze, iż tytuł ten zdobył nagrodę na międzynarodowym konkursie na projekt książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

1 komentarz:

  1. Jest na mojej liście do kupienia. Tylko poczekam kilka miesięcy aż mały dorośnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...