środa, lutego 03, 2016

LITTLEST PET SHOP, serial animowany, DVD Dystrybucja Galapagos 2015

Autorem zdjęcia jest Karolina- jedna ze Zwyciężczyń konkursu

Z okazji premiery DVD kolejnych odcinków filmu animowanego "Littlest Pet Shop", pod koniec grudnia na fun page bloga, odbył się konkurs. Do wygrania były płyty DVD z serialem, a Zwycięzcy zobowiązali się do napisania swoich recenzji :) Jesteście ciekawi, co na temat "Littlest Pet Shop" sądzą Karolina, Ania oraz ich dzieci?


Karolina:
Mam nadzieję, że tę recenzję przeczytają nie tylko rodzice dziewczynek. Z własnego doświadczenia wiem, że perypetie zwierzaków z "Littlest Pet Shop" interesują także chłopców. Miałam okazję oglądać dwie części "LPS" - cz. 6 "Gdzie jest Blythe?" i cz.7 "Skarb Pani Twombly". Na obu płytach znajdziemy po 5 odcinków. Każda część to ponad 100 minut świetnej rozrywki, nie tylko dla dzieci.

Większość zapisanych poniżej spostrzeżeń należy do rezolutnej sześciolatki, fanki "LPS", mojej córki Alicji. Ala namiętnie kolekcjonuje figurki zwierzątek. Ma ich ponad 30 i wciąż szczegółowo planuje zakup każdej kolejnej. Cenię te zabawki, ponieważ otwierają one wiele furtek dla wyobraźni. Córka aranżuje przestrzenie, w których funkcjonują zwierzaki (choć ma też pojazdy i domki dla nich), przygotowuje dla nich ubranka i dodatki, opiekuje się nimi i wykorzystuje w zabawie chociażby klockami Lego. Ale wystarczy o zabawkach, miało być o filmach na DVD. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Otóż:

  • przygody Blythe i jej zwierzęcych przyjaciół interesują dziewczynki i chłopców w różnym wieku (od ok. 4 lat do nawet 13)
  • perypetie zwierzaków rozśmieszają do łez
  • zabawne dialogi uzupełniają piękne piosenki, które naprawdę wpadają w ucho
  • bajki polecam szczególnie miłośnikom zwierząt.
Każde dziecko ma swojego ulubionego zwierzaka. Moja córka nie jest wyjątkiem i regularnie, co kilka odcinków słyszę, że: "Mamo, jestem Zoe", by za chwilę usłyszeń: "Nie, jednak jestem Penny". Rzeczywiście zwierzakom trudno się oprzeć - są słodkie, zabawne, sprytne. Czy kogoś wam nie przypominają? Mnie owszem - moją córę :) Nie mogę przejść obojętnie obok piosenek. Piękny wokal, wpadająca w ucho melodia sprawiają, że czasem nucę je niekontrolowanie.

Zwrócę uwagę także na długość każdego z odcinków - zwykle to max. 20 minut. Sądzę, że to idealny czas i dokładnie tyle dziecko może bezkarnie oglądać tv. W naszym domu staram się, by czas spędzony przed odbiornikiem ograniczyć do minimum. Zwykle zdarza się tak, że córka włącza tv tylko raz i to na chwilę - właśnie by obejrzeć kolejny odcinek "LPS". Dzięki temu ma więcej czasu na zabawę, ale i rozmowy o tym, co wydarzy się w kolejnym odcinku jej ulubionej bajki.Ania:
"The Littlest Pet Shop" to serial animowany,który powstał na podstawie zabawek firmy Hasbro. Serial opowiada o przygodach Blythe Baxter,która wraz z ojcem, przeprowadza się do nowego mieszkania niedaleko sklepu zoologicznego Littlest Pet Shop, który również oferuje opiekę nad zwierzętami w ciągu dnia. Przez przypadek dziewczynka odkrywa,że rozumie mowę zwierząt i pomaga właścicielce, Pani Twombly, zajmować się sklepem oraz zwierzakami takimi jak: jeż Russell, suczka Zoe, małpka Minka, gekon Vinnie, mangusta Sunil, panda Penny Ling oraz skuns Pepper. Blythe jest również zafascynowana projektowaniem i stara się zaistnieć w świecie mody.Oprócz jej przyjaciół, w bajce dość często pojawiają się siostry bliźniaczki Whitanny i Brittany Biskit,które są bardzo aroganckie i samolubne.

Dzięki Galapagos Films możemy cieszyć się odcinkami serialu na płytach DVD. Na każdej z części znajduje się pięć odcinków,co w sumie daje nam 105 minut wspaniale spędzonego czasu. Płyty pod tytułem "Gdzie jest Blythe?" i "Skarb Pani Twombly" to już 6 i 7 część niezwykłych przygód Blythe oraz jej małych przyjaciół z tytułowego Littlest Pet Shop.

Część 6 ("Gdzie jest Blythe?") zawiera następujące odcinki:

1. Gdzie jest Blythe? - Blythe dostaje propozycję uczęszczania na letni kurs do Szkoły Mody i Stylu. Wyjeżdżając na całe wakacje,zwierzęta zaczynają strasznie za nią tęsknić i postanawiają ją odwiedzić.

2. Szalone gniazdo-czapki - Ptasie gniazdo,które przez przypadek ląduje na głowie Blythe, wywołuje spore zamieszanie w świecie mody. Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, dziewczyna musi zrobić wszystko,aby to odkręcić.

3. Piżama party - Blythe i Russell postanawiają zorganizować nocną imprezę tylko dla nich. Niestety jeż strasznie obawia się ducha,który rzekomo grasuje w sklepie. Dzięki różnym wydarzeniom okazuje się,że potwór wcale nie jest taki straszny.

4. Król szopów - Blythe zabiera zwierzaki do parku, jednak przez z niefortunne zdarzenia gubi się mangusta Sunil. Dziewczynka organizuje poszukiwania zwierzaka,tymczasem Sunil staje się wybawcą, ochraniającym szopy przed kobrą, która została wypuszczona przez bliźniaczki Biskit z klatki w ich domu.

5. Telepatka zwierząt - W sklepie pojawia się tajemnicza Finola,która twierdzi,że jest medium i potrafi czytać w myślach zwierząt. Jednak Blythe widząc co się dzieje w Littlest Pet Shop wpada na plan jak zdemaskować oszustkę.

Z kolei część 7 ("Skarb Pani Twombly") prezentuje się tak:

1. Skarb Pani Twombly - Legenda głosi,że pod Littlest Pet Shop sto lat temu, ukryto skrzynię ze skarbem. Powoduje to niemałe zamieszanie,gdy sklep okupuje ekipa telewizyjna,a zwierzaki wraz z Blythe na własną rękę rozpoczynają poszukiwania.

2. Zmartwiony Sunil - Sunil przez przypadek staje się sławny w Internecie,natomiast suczka Zoe okazuje się bardzo zazdrosna o jego sukces. Dokładnie z tą samą zazdrością borykają się bliźniaczki Whitanny i Brittany,które również wpadają na pomysł,aby wymyślić coś niesamowitego.

3. Wielka,pierzasta parada - Blythe chce wziąć udział w paradzie, niestety okazuje się zbyt młoda oraz pada ofiarą oszustwa słynnego projektanta,który podmienia jej portfolio ze swoim. Aby udowodnić jego kłamstwo i odkryć prawdę, dziewczynie pomagają zwierzaki z Littlest Pet Shop.

4. Dzień w muzeum - Dzień, w którym park zostaje zamknięty, Blythe zgadza zagrać ze zwierzakami w piłkę niedaleko muzeum. Niestety podczas zabawy piłka trafia do środka budynku, a wraz z nią małpka Minka i panda Penny Ling. Aby je wydostać dziewczynka musi złamać zasady i wydostać się ze wszystkimi zwierzakami przed zamknięciem muzeum.

5. Krokodyle i torebki - Blythe stara się zaimponować redaktor naczelnej,która prowadzi ulubione czasopismo modowe dziewczyny. W tym czasie zwierzaki z Littlest Pet Shop muszą się zmierzyć z nowym,wrednym kolegą -aligatorem. Po jakimś czasie okazuje się,że w obu przypadkach, nie należy się poddawać i warto walczyć o swoje.

Mimo, że na początku myślałam, że to kolejna bajka,która nic nie wnosi dla naszych dzieci,serial wbrew pozorom ma zawsze jakiś morał na zakończenie i warto go omówić ze swoimi dziećmi. Przecież najlepiej jest się uczyć poprzez zabawę ;)


Dziękuję Karolinie oraz Ani za cierpliwość, wynikającą z opóźnienia w wysyłce nagród, za wywiązanie się z zobowiązania napisania recenzji oraz - a raczej przede wszystkim- za ciekawe recenzje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...