poniedziałek, lutego 08, 2016

"LEGO FRIENDS" cz. 3, serial animowany, DVD dystrybucja Galapagos 2015

Autorem zdjęcia jest Karolina- Laureatka konkursu :)

Oto kolejna porcja recenzji autorstwa Zwyciężczyń blogowego konkursu, zorganizowanego z okazji premiery DVD serialu animowanego, tym razem "Lego Friends" część 3. Ania oraz Karolina, które wygrały płyty z bajkami, podzieliły się swoimi opiniami na ich temat. A oto ich ocena- bez cenzury...

Ania:
"Lego Friends" to duński serial animowany, stworzony na wzór popularnych na całym świecie zabawek Lego przeznaczonych dla dziewczynek,który został wydany na płytach DVD przez Galapagos Films.

Każdy z odcinków opowiada przeróżne historie pięciu przyjaciółek. Olivia, Mia, Andrea, Emma i Stephanie mieszkają w prześlicznym i uroczym miasteczku Heartlake City, które znajduje się nad jeziorem w kształcie serca(stąd nazwa miasta). Każda z dziewczyn ma swoje zainteresowania:

Olivia bardzo interesuje się techniką i uwielbia wymyślać nowe wynalazki Jest bardzo praktyczna i stara się zawsze rozsądnie rozwiązać każdy problem.

Mia kocha zwierzęta i zajmuje się wszystkimi w okolicy oraz często pomaga w klinice weterynaryjnej.

Andrea jest miłośniczką śpiewu,tańca oraz gry aktorskiej. Dziewczyna jest pełna energii, przy czym ma również bardzo wrażliwą duszę.

Emma to fascynatka dobrego stylu.Twierdzi, że ważniejsze jest to, jakie mamy wnętrze, niż nasze zewnętrzne piękno. Jej atutem jest również znajomość karate.

Stephanie bardzo towarzyska i przyjacielska. Uwielbia organizować i planować przyjęcia,jednak gdy coś idzie nie po jej myśli, szybko się denerwuje.

Na płycie Lego Friends część 3 znajdują się trzy wspaniałe historie, dzięki którym możemy się dowiedzieć, że nie ma większej siły niż...siła przyjaźni. Tytuły odcinków to:

1. Wielka szansa Andreii, w którym jedna z przyjaciółek przekonuje się na własnej skórze jak paraliżująca może okazać się trema oraz że w każdej sytuacji może liczyć na swoje najlepsze przyjaciółki mimo tego, że nie do końca była dla nich miła.

2. Wyspa Kate, w którym przyjaciółki wybierają się na obóz naukowy na tajemniczą wyspę,o której snuje się pewna legenda. Poznając na statku nową koleżankę Kate,zaczynają rozumieć, że pierwsze wrażenie może okazać się bardzo mylne.

3. Przygoda w Grand Hotelu,w którym dziewczyny starając się za wszelką cenę zrobić dobre wrażenie na krytyku hotelowym, orientują się, że wszystko idzie nie po ich myśli. Dopiero gdy powracają do współpracy,okazuje się, że są na dobrej drodze.

Na płycie znajduje się dodatkowo premierowy odcinek nowej serii "Lego Elves - magiczna przygoda", dzięki któremu możemy poznać Emily Jones,dziewczynę, która stara się powrócić do domu. Aby to zrobić, musi znaleźć magiczny portal między światem elfów i ludzi. W niezwykłych przygodach towarzyszą jej nowo poznani przyjaciele: Naida -elfka wody, Azari - elfka ognia, Farran - elf ziemi oraz Aira - elfka powietrza.

Uważam, że bajki są świetną animacją z licznymi detalami, lecz raczej dla starszych dzieci. Na płycie jest ograniczenie wiekowe 6+, które wydaje mi się całkowicie słuszne. Na przykładzie mojej trzy i pół letniej córki widzę, że nie bardzo była zainteresowana oglądaniem, jednak jej sześcioletnia kuzynka z zafascynowaniem oglądała każdy z odcinków oraz potrafiła zrozumieć sens bajki i wyciągnąć z każdej morał. Przypuszczam jednak, że dziewczynki, które są zafascynowane klockami Lego Friends i Lego Elves, będą zachwycone przygodami ich ulubionych zabawkowych postaci.Autorem zdjęcia jest Karolina- Laureatka konkursu :)

Karolina:
Mia, Andrea, Olivia, Stephani, Emma, Livi - sześć dziewczyn z Heartlake City. Znacie? Jeśli nie, DVD z ich przygodami to zmieni. Trzecia część przygód nastolatek to 80 minut doskonałej zabawy, dalekich podróży z njtką detektywizmu w tle. I te piosenki...

Kolejna część "LEGO Friends" to 3 odcinki (7-9) i jeden bonusowy z serii "LEGO Elves". Każdy z nich to niesamowita przygoda, której finał nie zawsze jest oczywisty. W pierwszym z nich pt. Wielka szansa Andrei, do miasteczka przybywa gwiazda muzyki - Livi, która zostaje jurorką w konkursie talentów. Swoich sił chce w nim spróbować utalentowana Andrea, ale walczy z ogromnym stresem. Czy wystartuje? Tego nie zdradzę :)

Drugie z odcinków - Wyspa Kate - to piękna lekcja, jakiej udzielają bohaterki ich małym fankom, które oglądają DVD. Ale po szczegóły odsyłam do bajki.

Akcja trzeciego odcinka z płyty, pt. Przygoda w Grand Hotelu, rozgrywa się w pięknym i ekskluzywnym hotelu, którym przez kilka dni zajmują się nasze bohaterki. Masa kłopotów, brak doświadczenia - katastrofa murowana. Czy na pewno? Obejrzyjcie!

Bonusowy odcinek pt. Magiczna przygoda, przenosi nas w magiczny świat LEGO Elves. W krainie Elvandale losy ludzi i elfów się splatają. Piękne krajobrazy, dużo magii i tajemnicy - polecam każdemu.

Choć producent rekomenduje, że DVD jest polecane dzieciom powyżej 6 roku życia, sądzę, że przygody "legowych" postaci spodobają się także młodszym dzieciom ( i ich rodzicom). I jeszcze jedno - jeśli szukacie prezentu dla dziewczynki - polecam tę płytę. Sprawi radość nie tylko małym fankom LEGO :)


Jeszcze raz dziękuję Uczestnikom konkursu za ciekawe recenzje, a Was zachęcam do brania udziału w blogowych konkursach. Jak widać- warto! ;)
Pozdrawiam
:)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...