środa, lipca 30, 2014

"PAJĄCZEK", E. Carle, Wyd. Tatarak 2013

Pająki to niezwykle pracowite i ciekawe zwierzęta. Ich pajęczyny to efekt ciężkiej pracy. Mogą się o tym przekonać mali czytelnicy "Pajączka". Stworzenie bardzo dokładnie planuje swój ruch. Jest świetnym architektem i budowniczym, a do tego prawdziwym pracusiem. Kiedy zaczyna tkać swoją sieć, nikt i nic nie jest w stanie mu przeszkodzić. Ani koń z propozycją wspólnego galopu, ani krowa z zaproszeniem na świeżą trawę, ani kot z sugestią drzemki. Rozmaite zajęcia proponują także świnia, koza, owca, pies, kaczka i kogut. Nikomu jednak nie udaje się zachęcić do przerwy sumiennego pająka.

Opowieść ta jest prosta, a tak niezwykle mądra. Uczy malucha nazw i odgłosów zwierząt, ukazuje umiejętność pająków do tkania sieci , a także przekazuje ponadczasową mądrość, że praca popłaca.


Książeczkę uwielbiamy całą rodziną. Czytamy ją kilka razy dziennie, właściwie to już znamy na pamięć. Ale nie szkodzi, bo to wartościowa lektura! No i moje Dzieciaki uwielbiają wodzić paluszkami po kolejnych etapach tkania sieci.


Poza tym "Pajączek" ma ciekawe, kolorowe ilustracje, mały format, tekturowe strony, zaokrąglone rogi. Bezpiecznie i przy tym bez problemu poradzi sobie z jej przeglądaniem nawet niespełna roczniak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...