wtorek, lipca 29, 2014

"UŚMIECHNIJ SIĘ! SIADAMY DO STOŁU", J. Juul, Wyd. MiND 2011

Na tę książkę czaiłam się od dawna! Chciałam ją kupić właściwie od dnia premiery, ale uważałam, że jej cena jest trochę wygórowana- 29,90 zł za skromne objętościowo wydanie. A jednak kupiłam. I powiem Wam, że było warto!Autor- Jasper Juul to ceniony na całym świecie duński pedagog oraz terapeuta rodzinny. W Polsce usłyszano o nim za sprawą polskich wydań jego książek, między innymi "Twoje kompetentne dziecko" czy "Przestrzeń dla rodziny".

Tym razem pisze o rodzinnych posiłkach z psychologicznego punktu widzenia. Porusza tu tematy dotyczące typowych i znanych sytuacji, mających miejsce z dzieckiem przy stole. J. Juul wyjaśnia przyczyny zachowania niejadków, wiecznych głodomorów, smakoszy fast foodów, grymaszących, zapominających o dobrych manierach. Jeśli Wasze dziecko na każdy posiłek jadłoby ciągle to samo, jeśli męczy już Was bieganie z widelcem za maluchem, jeśli uważacie, że kilkulatek powinien już decydować o tym, co, kiedy i w jakich ilościach jeść, jeśli podejrzewacie anoreksję lub inne zaburzenia odżywiania u nastolatka- koniecznie przeczytajcie tę książkę!

"Uśmiechnij się! Siadamy do stołu" przedstawia mądre podejście do rodzinnych posiłków. Jedzenie to istotny aspekt życia i rzadko kiedy nie występują z nim problemy. A u rodzin z dziećmi brak jakichkolwiek "kuchenno- jadalnianych" zmartwień graniczy z cudem. Prędzej czy później, mniej lub bardziej, ale się zdarzają. Dlatego książkę tę polecam wszystkim rodzicom, dziadkom (szczególnie babciom, karmiącym swoje wnuki ;)  ), opiekunom. Tym razem droga wiedzie przez rozum do żołądka i serca całej rodziny :)

1 komentarz:

  1. Wydaje się dosyć oczywiste, a na pewno tak jest w moim przypadku, że posiłek jest okazją do wspólnej rozmowy

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...