piątek, lipca 25, 2014

"MISTER MAKER. PAN ROBÓTKA. NIEZWYKŁE PROJEKTY PLASTYCZNE", Wyd. Publicat 2014

Nudne wakacje z przedszkolakiem? Za oknem leje jak z cebra? A może macie już dosyć zorganizowanych zajęć w mieście? Coś by się porobiło w domu, ale jakoś nikt nie ma dobrego pomysłu? No to uwaga! Nadchodzi Mister Maker, czyli Pan Robótka!Ten to jest dopiero szalony. Zawsze ma mnóstwo propozycji na dobrą zabawę. Zawsze potrafi zrobić COŚ z niczego. I zawsze jest to COŚ prostego w wykonaniu, a efekt w oczach kilkulatka jest zaskakujący.

Może niektórzy z Was kojarzą jegomościa z programu "Mister Maker" na kanale CBeebies. Jednak siedząc przed telewizorem trudno wyszukać niezbędnych produktów, wykonywać po kolei etapy pracy i jeszcze nadążać za prowadzącym. Toż to można się aż zdenerwować! I zniechęcić!

Całe szczęście ulubieniec kreatywnych dzieciaków jest już obecny także w księgarniach. A kto zaopatrzy się w papierowe wydanie "Mister Maker", w dowolnym tempie, o dowolnej porze, w dowolnym miejscu na świecie, może wykonywać ciekawe dzieła sztuki. W książce znajduje się 35 propozycji projektów plastycznych, zagadki, kolorowanki, pomysły na dobrą zabawę.

Mnie najbardziej podoba się to, że materiały, z których można wykonać kreacje, znajdują się w każdym domu, w szkole, przedszkolu. Dla przykładu, by wyczarować lokomotywę- piórnik, potrzebne są: pudełko (np. po herbacie), 3 kolory farbek, kartonowa tuba (np. po papierze toaletowym), 2 pudełka po paście do zębów, tektura, czarny pisak, 6 plastikowych zakrętek, kubek na napoje, klej, płaska zakrętka. Znalazłoby się to Waszym domu, prawda?

"Mister Maker. Pan Robótka. Niezwykłe projekty plastyczne" to ciekawe i rozwijające propozycje na każdą wolną chwilę bez względu na porę roku, pogodę, miejsce, a nawet wiek. Z pewnością największą radochę będą miały przedszkolaki, bawiące się wspólnie z mamą, tatą czy dziadkiem ;)

2 komentarze:

  1. Bardzo lubimy Pana robótkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja siostra pracuje w żłobku i też zaczęła się zaopatrzać w różne książki z pomysłami na zabawy i zabawki dla dzieci, fajna sprawa. Pewnie każde dziecko będzie zachwycone takimi pracami plastycznymi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...