czwartek, czerwca 05, 2014

"BASIA I PLAC ZABAW", Z. Stanecka, M. Oklejak, Wyd. Egmont 2012

Na czym polega fenomen serii wydawniczej Basia? Przede wszystkim na powiązaniu opowiadanych historii z rzeczywistą codziennością małych czytelników. Książeczki dotyczą np. pobytu w przedszkolu, na placu zabaw, u lekarza, problemów zdrowotnych, zainteresowań, typowych sytuacji. Każde dziecko z łatwością może odnieść się do przeczytanych opowieści, gdyż w jakimś stopniu są mu znane. Basia, jak i inni bohaterowie są autentyczni, zupełnie jakby mieszkali tuż obok nas.

Poza tym seria Basia opisuje uczucia, jakie trapią dzieci i dorosłych. Czytanie o nich, może bardzo pomóc w zrozumieniu ich, w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, jak i doskonalić umiejętności nazywania i rozpoznawania stanów emocjonalnych. To nie tylko interesująca opowieść, ale także mądre wskazówki, pretekst do rozmowy czy przepracowania problemu.

Dla moich Dzieci książeczki o Basi mają też osobisty wymiar. Moja Mama, a więc ich Babcia ma na imię Basia. W związku z tym, mój Rysio wierzy, że bohaterka opowiadań to jego Babcia, kiedy była dzieckiem :))  Bracia tytułowej Basi, czyli Franek i Janek to Bracia Babci, czyli Edek i Andrzej :))  Czekamy więc, aż w końcu przeczytamy o poznaniu Basi z Jackiem, czyli z Mężem, czyli rzeczywistym Dziadkiem... Nie pogubiliście się w tych naszych zawiłościach?

Tym razem, Basia wraz z braćmi i tatą spędza cały dzień na placu zabaw. To co ich tam spotyka jest codziennością w tym miejscu zabaw- kłótnia o łopatki, wyścigi do sprzętu, nieuprzejme komentarze niektórych rodziców czy dziadków. Znamy to chyba wszyscy! Jak z takich sytuacji wyjść obronną ręką? Sięgnijcie po "Basię i plac zabaw". Jak zawsze jest się z czego pośmiać, ale można też i wynieść z tego coś mądrego.

A teraz wybaczcie, ale biegnę właśnie z Rysiem i Zuzią na plac zabaw! Ciekawe, jaka nas czeka przygoda...

1 komentarz:

  1. hihi dzieci to mają wyobraźnie i pomysły, ale fajnie, że tak sobie to wymyśliły z tą babcią :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...