poniedziałek, maja 12, 2014

Gra planszowa"PIRACKIE SKARBY", Wyd. Egmont 2014


Dziś prezentuję kolejny produkt z serii Dobra gra w dobrej cenie Wydawnictwa Egmont. Za niecałe 20zł macie zapewnione wiele chwil w gronie rodziny bądź przyjaciół, bo przecież, by grać trzeba mieć towarzystwo :) A z "Pirackimi skarbami" będzie na pewno wesoło, ale nie zabraknie też rywalizacji. By wygrać trzeba szybko myśleć, więc popijajcie w trakcie tylko sok ze świeżych owoców ;)

Gra adresowana jest do 2-5 graczy w wieku od 6 lat. Jej celem jest zdobycie jak największej liczby skarbów. Runda trwa maksymalnie 5 minut, a w całej grze powinny odbyć się 4 rundy.

9 kafelków wyspy należy ułożyć losowo w kwadrat. Każdy gracz wybiera znacznik gracza i kładzie go przed sobą. Z potasowanych fragmentów mapy, układamy stos.

Pierwszy gracz bierze z wierzchu stosu 5 fragmentów mapy i układa je wzdłuż jednego z boków wyspy. Robi to od strony prawej do lewej. Należy zwrócić uwagę, by fragmenty wyspy nie leżały bokiem bądź do góry nogami (ma to istotny wpływ na przebieg zabawy). Gdy ostatni fragment zostanie wyłożony, wszyscy uczestnicy równocześnie i jak najszybciej, odczytują zaszyfrowaną mapę. Kto szybszy ten lepszy, ale nie można się pomylić! Komu się uda, zdobywa punkt. Runda zakończona.

Zabawa ta jest prosta i przywołuje mi na myśl terenowe "podchody". Pamiętacie je z czasów dzieciństwa?

Kto więc uwielbiał odczytywać znaki pozostawione przez wcześniejszą grupę w "podchodach" właśnie, kto marzył o znalezieniu listu w butelce, opisującego drogę do ukrytego skarbu, kto lubił szyfrować wszelkie informacje, ten powinien dobrze się bawić w czasie tej gry ;)

Zachęciłam Was choć troszkę? ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...