czwartek, maja 15, 2014

"CHODZI O TO, CZY WIESZ CO TO ZWIERZĘTA", M. Brykczyński, Wyd. Nasza Księgarnia 2014


O ile pies, kot czy świnka morska mogą zostać prawdziwymi przyjaciółmi dziecka, o tyle z zebrą, tygrysem czy orłem będzie trudniej. A mimo to, dzieciaki kochają wszystkie stworzenia (przynajmniej początkowo) bez względu na pochodzenie, wielkość i drapieżność. Świat zwierząt jest fascynujący i warto tę fascynację rozwijać.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia właśnie wydało świetną książkę pod tytułem "Chodzi o to, czy wiesz co to zwierzęta", skierowaną do 2-, 3- i 4-latków. Pozycja ta zachwyciła mojego 3-letniego Rysia, a i mnie też się podoba :)

W książce tej zawarto proste, krótkie i zabawne wiersze oraz zagadki o znanych z otoczenia zwierzętach- psach, kotach, kurach, kaczkach, krowach, koniach, papudze, rybce. Czyli samych milusińskich naszych dzieci! Utwory są dobrze zrymowane, dzięki temu podobają się, jak i łatwo wpadają w ucho i w pamięć. Poza tym, że rozwijają wrażliwość poetycką, to jeszcze dostarczają podstawowych informacji o świecie fauny. Teksty uzupełniają kolorowe i estetyczne ilustracje, które także wzbudzają zainteresowanie przedstawionymi postaciami.

Oprócz wierszy i zagadek, w książce pojawiają się zadania, opierające się na czarno-białych rysunkach. Jest to na przykład labirynt czy ćwiczenia spostrzegawczości- wszystkie oczywiście o zwierzakach, jakby mogło być inaczej ;)

Kolejnym atutem "Chodzi o to, czy wiesz co to..." jest tekturowe wydanie, co oznacza, że każda strona jest gruba, sztywna, a na dodatek ma zaokrąglone rogi dla bezpieczeństwa młodego czytelnika! Bardzo lubię, gdy wydawcy o tym pamiętają.

Podsumowując, razem z Synkiem polecamy tę wartościową książeczkę. Uczy, bawi i rozwija! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...