czwartek, maja 22, 2014

"WIĘCEJ NIŻ ZABAWA. TWORZYMY ZABAWKI, WYMYŚLAMY GRY", praca zbiorowa, Wyd. Jedność 2014

Co ma wspólnego zabawa z kształtowaniem osobowości dziecka? A no bardzo wiele! Przecież osobowość kształtuje się podczas wykonywania codziennych czynności. Najszybciej oraz najbardziej człowiek rozwija się w okresie dzieciństwa, a w tym właśnie okresie bardzo istotną rolę stanowi zabawa.

Zabawa rozwija kreatywność, wrażliwość, samodzielność, motywację wewnętrzną, samokontrolę, inicjatywę, dyscyplinę, wytrwałość, skuteczność, pracowitość, zmysł krytyczny, cierpliwość, optymizm, wiarę w siebie, współpracę, szlachetność, rozwagę, oszczędność, jak i inne cechy charakteru. Książka "Więcej niż zabawa" zapewni wsparcie w rozwoju wszystkich powyższych wartości, zwracając również wiele uwagi na ekologię.

Jest to publikacja, w której zawarto dziesiątki pomysłów, inspiracji, ale przede wszystkich instrukcji na wykonanie własnych zabawek oraz gier! To genialny sposób na nudę, rozbudzenie kreatywności, jak i integracja pokoleń podczas wspólnej pracy. Nasze dzieciaki toną w ogłupiających, głośnych, bezsensownych stosach zabawek, marząc o kolejnych gadżetach, komputerach i innym elektronicznym sprzęcie. Tymczasem, kiedy to my byliśmy mali, a już tym bardziej nasi rodzicie i dziadkowie, najukochańszymi, jak i jedynymi zabawkami były te zrobione własnoręcznie. Pamiętam robione z włóczki zwierzaki i lalki, szmacianki z chusteczek, postaci z drewnianych łyżek, domki z tekturowych opakowań ...

Boicie się, że współczesne pociechy nie zauważą uroku "domowych" skarbów rozrywki? Że rzucą w kąt np. gitarę z pudełka? To jesteście w błędzie. Jeśli maluch bądź starszak w Waszym towarzystwie spędzi wiele godzin na wspólnej pracy, której efektem będzie wielkie COŚ CZYM MOŻNA SIĘ BAWIĆ, a ponadto towarzyszyć temu będzie radość, śmiech, miło spędzony czas z rodzicem, rodzeństwem czy dziadkami, zapewniam Was, że wykonana zabawka będzie traktowana przez dziecko jak trofeum. I z pewnością zapamięta ją do końca życia.

Gorąco polecam książkę "Więcej niż zabawa". Jest to świetny pomysł na nadchodzący Dzień Dziecka, pod warunkiem jednak, że jeszcze wspólnie z dzieckiem z niej skorzystacie i stworzycie razem jakieś cudo. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna praca i zabawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...