środa, czerwca 19, 2013

"PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA", H. Murkoff, S. Mazel, Wyd. Rebis 2013
Recenzowany dziś poradnik powinien być dołączany w pakiecie razem z narodzinami naszego dziecka. Obojętnie, czy to nasz pierwszy maluszek, czy kolejny, wiedza tu zawarta jest bezcenna dla każdego rodzica! Nawet jeśli nie lubicie czytać poradników, uważacie, że nie warto ich kupować, lub macie inne powody, przez które uważacie ten typ literatury za mało interesujący/ ... (tu wpisz swój powód, którego ja nie znam), akurat "Pierwszy rok życia dziecka" wydawnictwa Rebis powinien znaleźć się w domu każdego świadomego rodzica! Lepiej też mieć jeden porządny, mądry, praktyczny poradnik, niż kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt beznadziejnych. Ten zdecydowanie wart jest posiadania! Co w nim takiego szczególnego?

To kontynuacja genialnego poradnika "W oczekiwaniu na dziecko" (czytaj moją recenzję tutaj i tutaj).  A teraz, na rynku wydawniczym nie znajdziemy drugiej, tak obszernej książki opisującej pierwsze miesiące małego człowieka. Są tu i porady i odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania, ale też fachowa wiedza na temat wychowania, pielęgnacji i zdrowia niemowląt. Choć wydaje się to niemożliwe, poruszono tu chyba wszystkie wątki istotne w pierwszych roku dziecka i całej rodziny. Chociażby:
- WSZYSTKO o karmieniu naturalnym i sztucznym,

- trudy początku rodzicielstwa,
- wybór lekarza,
- niezbędne zakupy,
- pierwsze, jak i kolejne czynności pielęgnacyjne oseska,
- etapy KAŻDEJ płaszczyzny rozwoju,
- wybór odpowiednich zabawek oraz zabaw,
- dieta mamy karmiącej, jak i maluszka,
- zagrożenia i niebezpieczeństwa oraz ochrona przed nimi,

- udzielanie pierwszej pomocy,
- WSZELKIE problemy zdrowotne pierwszego roku życia,
- pielęgnacja dziecka w czasie upałów oraz zimą,
- organizacja podróży,
- jak obchodzić się z wcześniakiem,
- jak poradzić sobie z adopcją,
- czy warto wrócić do pracy, 
- a także pierwsze przepisy kulinarne na pyszne i zdrowe dania,
- oraz siatki centylowe.

Bardzo pomocne jest to, że każdy miesiąc życia malucha został szczegółowo opisany w osobnym rozdziale. A w każdym z nich opracowano takie aspekty, jak: co dziecko potrafi już robić, czego można się spodziewać podczas badania lekarskiego, jak karmić na tym etapie, co może niepokoić oraz co warto wiedzieć.

Oprócz poszczególnych rozdziałów o miesiącach życia dziecka, w kolejnych częściach książki znajdziemy wyodrębnione działy o problemach zdrowotnych, pierwszej pomocy, wcześniakach, adopcji, emocjach i obowiązkach rodzicielskich, pracy zawodowej, powiększeniu rodziny, diecie malucha czy domowych sposobach stosowanych w czasie choroby.

Powyższy podział sprawia, że w poradniku tym szybko odnajdziemy istotne wskazówki.
Dzięki temu też, ogrom informacji nie przytłacza.Tematyczny podział oraz szata graficzna opracowana w najdrobniejszym szczególe to także zalety publikacji.

Podsumowując, "Pierwszy rok życia dziecka" uważam za najlepszy poradnik na rynku wydawniczym. To poradnik nad poradnikami! To encyklopedia pierwszych miesięcy naszego brzdąca. To wiedza, którą rodzice powinny posiadać! Bardzo mocno polecam i zachęcam do zakupu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...