środa, czerwca 12, 2013

JAK WYBRAĆ DOBRA SZKOŁĘ NAUKI PŁYWANIA DLA NIEMOWLĄT?

Szkoły pływania oraz zajęcia oswajania z wodą niemowląt stają się coraz bardziej popularne. I dobrze, ponieważ przynoszą korzyści dla maluszków, jak i ich rodziców. To nieprawda, że jest to jedynie lans czy kolejna moda! Jasne, zawsze znajdą się i tacy, którzy będą podążać za trendem i tylko taki będzie im przyświecał cel. Jednak zajęcia w wodzie z niemowlakami to zdecydowanie zdrowy i mądry sposób na wspieranie rozwoju najmłodszych.

Oswajanie z wodą 18-miesięcznego wówczas Rysia ;)

Pływalnie prześcigają się w wymianie zalet, jakie niesie uczestnictwo w tego typu zajęciach. Dlatego nie będę się rozpisywać dlaczego warto oswajać niemowlęta z wodą.
Chciałabym jednak podzielić się z Wami swoim doświadczeniem i doradzić- jeśli to nie za wielkie słowo- czym kierować się przy wyborze odpowiedniej szkoły nauki pływania lub/i oswajania z wodą.

Okres wiosenno- letni to idealny czas na rozpoczęcie zajęć w wodzie. My z Rysiem chodzimy do wodnego żłobka dokładnie rok (Syn miał wówczas 11 miesięcy), a z kolejnym Maluszkiem na pewno zapiszemy się już wcześniej- kto wie, może nawet w okolicach 3. miesiąca życia...
Zatem czym się kierować, wybierając szkołę pływania dla maluszków?
- bardzo ważne jest, by basen, w którym odbywają się zajęcia był odizolowany od innych wodnych atrakcji (zjeżdżalni, brodzika, basenów, z których korzystają inni itp.). Niezwykle istotne jest, by nic dziecka nie rozpraszało, nie odwracało jego uwagi, nie drażniło. Najlepiej byśmy wybrali się na kameralną pływalnię, gdzie w czasie kiedy my będziemy z maluchem w wodzie, nie odbywać się będą inne zajęcia;
- lepiej, byśmy uczęszczali na zajęcia prowadzone z doświadczonym instruktorem, niż samodzielnie;
- grupy nie powinny przekraczać 12 uczestników i być dostosowane do wieku i poziomu umiejętności niemowląt;
- woda ozonowana mniej podrażnia skórę malca, jednak zawiera zdecydowanie więcej bakterii! Moim zdaniem, lepsza jest woda chlorowana. Ewentualne podrażnienia szybciej złagodzić dobrym kremem pielęgnacyjnym, niż wyleczyć poważne choróbsko.;
- dla każdego małego uczestnika powinien być przeznaczony przewijak;
- czas na prysznic, przebranie się, wysuszenie itp. nie powinien być wliczany w czas zajęć i być koniecznie nieograniczony!
- istotne jest też, by zajęcia, które opuścimy można było odrobić w dogodnym dla nas terminie;
- woda musi wynosić ok. 30-33 st. C, by kąpiel była komfortowa.

A poza tym pamiętajcie, by maluszki ostatni posiłek jadły godzinę przed zajęciami oraz by były wyspane. I jeszcze bardzo bardzo ważne, choć to już nie zależy od pływalni, by dorosły, który wchodzi do wody z dzieckiem był spokojny, cierpliwy i uśmiechnięty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...