sobota, czerwca 01, 2013

NAJPIĘKNIEJSZA MUZYKA DZIECIŃSTWA

Muzyka odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Już od czasów prenatalnych Rysia starałam się uwrażliwić go na piękno dźwięków i chyba się udało. Młody kocha słuchać, tańczyć, a nawet grać po swojemu na niektórych instrumentach (zabawkach, pokrywkach i innych przedmiotach codziennego użytku). Ma teżswoje ulubione płyty.

Z okazji Dnia Dziecka, chciałabym się z Wami podzielić naszymi ulubionymi i najpiękniejszymi płytami z muzyką adresowaną specjalnie do najmłodszych:


Miejsce I- muzyka z filmu "Akademia Pana Kleksa"- czyli wiersze Jana Brzechwy zaśpiewane przez Piotra Fronczewskiego i dzieciaki. Uwielbiamy się przy tym wygłupiać, śpiewać i tańczyć :)
A poza tym to również muzyka mojego dzieciństwa ;)Miejsce II- "Puchowe kołysanki" Justyny Steczkowskiej- czyli cudownie uspokajająca muzyka, piękne teksty i anielski głos piosenkarki. A kilka dni temu odbyła się premiera drugiej części "Kołysanek", ciekawe, czy też takich pięknych...
Miejsce 3- 3-płytowy album pt. "Katarynka"- czyli klasyka dziecięcych utworów w pięknej aranżacji. To piosenki znane wszystkim z przedszkola i domowych zabaw, a także te mniej znane, ale równie szybko wpadające w ucho. Poza tym utwory te świetnie uczą rytmiki.

To prawie 100 nagrań i mnóstwo chwil radości, jak i odpoczynku (osobna płyta z kołysankami). Bardzo gorąco polecam wszystkim rodzicom i najmłodszym!

 Miejsce 4- piosenki Majki Jeżowskiej- czyli znowu klasyka, która trafia do kolejnego już pokolenia. 

Miejsce 5- piosenki zespołu "Fasolki"- znowu klasyka muzyki dziecięcej, aczkolwiek wielu moich uczniów nie słyszało jeszcze np. "Witaminek"! Jak to możliwe, nie wiem...

Miejsce 6- Natalia Kukulska- czyli nieśmiertelny "Puszek- Okruszek" i "Co powie tata".

Jestem ogromnie ciekawa, czego słuchają Wasze dzieciaki i co polecacie?!
 


Pozdrawiam i życzę cudownego Dnia Dziecka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...