piątek, czerwca 21, 2013

SMACZNE, ZDROWE I POŻYWNE PROPOZYCJE ŚNIADAŃ DLA JUNIORKA

Myślami jestem już w szpitalu na porodówce i oddziale położniczym. W realiach jednak, na razie nie zapowiada się na poród w najbliższych godzinach. Mimo wszystko, opętał mnie syndrom gniazdowania- mam już wszystko wysprzątane, wyprane, wyprasowane, przygotowane, kupione itp. Teraz zapełniam lodówkę i sporządzam spożywcze zapasy dla moich mężczyzn, by nie musieli się zamartwiać co w gary włożyć, gdy ich kobiety będą poza domem. Wiem, że poradzą sobie doskonale, ale gdyby chcieli skorzystać z moich wskazówek ;)   , przygotowałam bardzo dokładne propozycje na I śniadanie dla Rysia. Publikuję je na blogu (to taka subtelność z mojej strony ;)  ), a przy okazji może ktoś z Was też kiedyś skorzysta...


Krem z kaszy jaglanej
2 czubate łyżki kaszy jaglanej zalać wrzątkiem. Wodę wylać, wlać świeżą- ok. 250 ml. Zagotować, uważając, by nie wykipiało. Następnie zmniejszyć moc do 3 poziomu (gotuję na kuchence elektrycznej) i gotować do prawie całego wchłonięcia wody (ok. 15 minut). Kaszę zmielić z łyżką rodzynek/ suszonych moreli (niesiarkowane!)  lub ze świeżymi owocami. Gdy krem okaże się za suchy, dolać odrobinę gorącej wody i dokładnie połączyć. Po ostygnięciu dodać 3 miarki mleka modyfikowanego *.

Kaszka kukurydzianaZagotować w garnuszku 250 ml wody. Zmniejszyć moc kuchenki elektrycznej do 3 poziomu, płaskimi łyżkami dodawać stopniowo kaszkę (ostatecznie dochodząc do 3 łyżek) i mieszać energicznie trzepaczką. Następnie wyłączyć kuchenkę i odstawić kaszkę do wystygnięcia. Na koniec dodać 3 miarki mleka modyfikowanego*. Podawać ze świeżymi owocami.

OwsiankaZagotować w garnuszku 250 ml wody. Wyłączyć kuchenkę, lecz pozostawić garnek na gorącej płycie, dodać 0,5 szklanki płatków owsianych błyskawicznych (bardzo dobre z Lidla), wymieszać i odstawić do wystygnięcia. Jeśli płatki wchłonęły całą wodę, dolać odrobinę. Na koniec dodać 3 miarki mleka modyfikowanego*. Podawać ze świeżymi owocami.

Kaszka manna
(błyskawiczna)
Zagotować w garnuszku 250 ml wody. Wyłączyć, lecz pozostawić na płycie. Stopniowo dodawać po 1 płaskiej łyżce kaszki, mieszając trzepaczką, aż dojdziemy do 3 łyżek. Odstawić do wystygnięcia. Na koniec dodać 3 miarki mleka modyfikowanego*. Podawać ze świeżymi owocami.

Mix zbożowy
Zagotować w garnuszku 300 ml wody. Wyłączyć, lecz pozostawić na płycie. Dodać: 4 łyżki błyskawicznych płatków ryżowych, 2 łyżki płatków orkiszowych, 2 łyżki ekspandowanego amarantusa (popping), 0,5 łyżki płatków lnianych. Wymieszać, odstawić do wystygnięcia. Jeżeli zboża wchłoną całą wodę, można dolać odrobinę. Na koniec dodać 3 miarki mleka modyfikowanego*. Podawać ze świeżymi owocami.

* Jeśli junior spożywa mało mleka w ciągu dnia, należy dodać tyle miarek mleka, ile zaleca producent na przygotowaną ilość wody.


Smacznego Kochani!

1 komentarz:

  1. Też korzystam z niektórych z przepisów:) Również polecam:)

    U mnie konkurs
    www.hipijo.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...