sobota, maja 04, 2013

"PIERWSZY SŁOWNICZEK 100 ZDJĘĆ DO NAZWANIA NA WSI", Wyd. Olesiejuk 2013

Majówkę spędzamy z Rysiem u Dziadków na wsi. Wieś to nie-wieś pod samym Poznaniem- nie ma tu prawdziwych wiejskich gospodarstw, krów czy świń, ale jest duży ogród, a na nim posiane pierwsze warzywka. Są też drzewa owocowe, krzewy, dużo trawy do biegania, a także narzędzia ogrodnicze: konewka, łopata, grabie, kosiarka. W takim miejscu nie może zabraknąć piachu do robienia babek i przesypywania go do wiaderka :)  A Dziadkowie robią wszystko, by pokazać Wnukowi świat przyrody- to pokażą ślimaki, to motyle, pszczoły, koty. To nauczą podlewać grządki czy wyrywać chwasty. Przy okazji rozpieszczą Wnuka do granic rozpusty, ale to już inny temat...  Fajnie jest uciec z miasta na wieś (chociaż w moim przypadku tylko na kilka dni, bo jestem mieszczuchem)!


Nie ważne czy mamy możliwość wyjeżdżać na wieś, czy też nie, na pewno warto zapoznawać maluchy z jej urokami, krajobrazem, darami, jakie niesie. Są 7-latki, które nie mają pojęcia co to jest chlew lub czym się różni gąsienica od dżdżownicy! A to przecież jedne z podstawowych pojęć, związanych ze wsią...

Maluchy są ciekawe świata, przyswajają szybko nowe słowa, obrazy, a także kojarzą jedno z drugim. Dlatego już z roczniakiem można przeglądać "Pierwszy słowniczek 100 zdjęć do nazwania na wsi". Znajdziemy tu grupy wyrazów powiązanych z gospodarstwem, polem, zwierzętami wiejskimi, ogrodem, sadem, jak i z produktami, które pochodzą z wiejskich darów. Na każdej  stronie umieszczono po kilka kolorowych zdjęć wraz z podpisem. Dla roczniaka ilość elementów na stronie może być dekoncentrująca, ale dla przedszkolaka nie powinno to już stanowić problemu. Jeśli chcemy możemy zasłaniać białą kartką ilustracje, których w danej chwili nie chcemy pokazywać.

Książeczka ma odpowiedni, kwadratowy format oraz tekturowe kartki z zaokrąglonymi rogami co umożliwia samodzielne i bezpieczne przeglądanie publikacji przez malucha. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...