poniedziałek, maja 06, 2013

"PROBLOGGER. JAK CZERPAĆ ZYSKI ZE SWOJEGO BLOGA", D. Rowse, C.Garrett, Wyd. Helion 2012Czy zastanawiałeś się kiedyś choć przez chwilę, by zarabiać na pisaniu swojej strony? Bloger to dziś nie tylko hobby, ale też i zawód! Okazuje się, że można z tego czerpać niezłe sumki. Jak przebyć drogę z pisania dla zabawy, poprzez uzyskiwanie dodatkowego dochodu, a kończąc na zostaniu specjalistą- blogerem, podpowiadają ci, którym się to udało- Darren Rowse i Chris Garret.

Choć tworzę bloga ODKRYWCZEJ MAMY z pasji i dla zabawy, gdybym mogła dzięki temu pozostać na uropie wychowawczym bez problemów finansowych, byłabym przeszczęśliwa. Problem chyba polega na tym, że sama nie wierzę w swój finansowy sukces blogowy. Po co więc sięgnęłam po książkę pt. "Problogger. Jak czerać zyski ze swojego bloga"? Ponieważ zysk interpretuję jako zadowolenie moich Czytelników, zwiększenie ruchu na blogu, odsłon, liczby komentarzy. To także poczucie, że się spełniam oraz chęć do pisania kolejnych postów. I oczywiście możliwości testowania oraz recenzowania coraz to nowych i różnorodnych produktów związanych z rodzicielstwem i dzieciństwem. To jest dla mnie zysk. Dlatego z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam tę książkę. Nie zawiodłam się, a poza tym zapaliła się we mnie iskierka motywacji, że może warto spróbować i coś zarobić. Lecz na pewno nie kosztem Czytelników...

Co zatem proponują autorzy poradnika? Zachęcają na przykład do uruchomienia reklam, wzięcia udziału w programach partnerskich, możliwości płacenia na nas datków, umieszczania ogłoszeń drobnych, sprzedaży własnego towaru, subskrypcji, blogowania na zlecenie, pisania książek, artykułów, magazynów, prowadzenia konferencji czy szkoleń, sprzedawania e-produktów, jak i podają inne pomysły. Wszystkie te propozycje zostały sprawdzone przez samych autorów. Mimo wszystko myślę, że w Polsce zarabianie na blogu jest jeszcze mało popularne i nie tak proste i oczywiste, jak np. w USA.

Mimo tych cennych wskazówek zawartych w książce, dla mnie najważniejsze okazały się propozycje strategii pisania, by blog budził zainteresowanie Czytelników. Natomiast każdy inny bloger, znajdzie tu coś, co jego samego zainteresuje:
- jak blogować dla pieniędzy,
- czym jest niszowe blogowanie i jaki ma sens,
- jak założyć bloga,
- jak pisać bloga,
- jakie są strategie zarabiania na blogu,
- czy i jak kupować i sprzedawać blogi,
- promocja i marketing bloga,
- media społecznościowe a Twój blog,
- sekrety sukcesów w blogowaniu,
- jak stworzyć coś wartego zachodu.

Jeżeli jesteście blogerami, warto sięgnąć po tę książkę i zaczerpnąć z niej coś dla siebie.

Tymczasem, jeśli mielibyście ochotę podzielić sie swoimi opiniami a temat bloga ODKRYWCZEJ MAMY, z dużym zainteresowaniem przyjmę każdy komentarz oraz mail. To, co sądzicie na temat tworzonej przeze mnie strony, jest dla mnie bardzo ważne! Dziękuję, że jesteście ze mną :))))))))))))))))  To już 2 lata!!!

2 komentarze:

  1. Blog ODKRYWCZA MAMA to moj ulubiony, zagladam tu codziennie i czekam kazdego dnia co nowego, interesujacego dzis przeczytam. Znajduje tu to co mnie ciekawi, tematy zwiazane z rodzicielstwem, szeroki ich zakres, a takze wiele kuszacych, zdrowych przepisow kulinarnych. Blog ten jest bardzo dopracowany, estetyczny, wszystko jest dokladnie opisane, bardzo ladne zdjecia, cala oprawa przyciaga wzrok.
    Gratuluje!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi miło! Dziękuję nie tylko za te słowa, ale także za to, że jesteś moją wierną Czytelniczką :)) Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...