piątek, maja 17, 2013

"BRZYDKIE KACZĄTKO" z serii "Bajeczki układaneczki", Wyd. Olesiejuk 2012

I tym razem przedstawiam Wam ciekawe wydanie klasyki literatury dziecięcej. Jednak to wydanie nie mówi, nie gra, nie wydaje żadnych dźwięków (nawiązując do ostatniej recenzji- "Pięknej i bestii"). No może słychać tylko odgłosy naszego dziecka, kiedy zajęte jest tą książeczką...

To wydanie "Brzydkiego kaczątka" pochodzi z serii Bajeczki układaneczki. Znaczy to tyle, że na każdej usztywnionej karcie, część ilustracji jest wycięta w puzzle! I tak mamy 6 układanek, każda podzielona na 6 dużych części. Czy to nie super pomysł?

Publikacja ta zawiera dobrze zredagowaną opowieść (wspominam o tym, gdyż bywają różne redakcje...). Ilustracje są duże, kolorowe, wyraźne. A możliwość samodzielnego układania obrazów, to wielka radość dla kilkulatka! Oprócz przyjemności, dopasowywanie odpowiednich elementów ze sobą to także stymulacja rozwoju, poczucie "sprawczości" (sam ułożyłem ilustrację!), nauka samodzielności, wytrwałości, ćwiczenie koncentracji, kreatywności, zdolności rozumowania i kojarzenia... Same plusy!


Polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...