wtorek, kwietnia 24, 2012

TEST KUBKA NIEKAPKA EASY LEARNING SYSTEM 1 NUK


Wg producenta: w wieku ok. 6 miesięcy dziecko może zacząć naukę picia od kubka niekapka EASY LEARNING 1, którego miękki silikonowy ustnik z jednej strony przypomina dziecku pierś lub smoczek, a z drugiej ma już kształt przypominający brzeg kubka. Zapewnia mu to znajome odczucia w ustach i daje poczucie bezpieczeństwa, którego potrzebuje do nauki picia. Tym samym dziecko stopniowo przybliża się do kształtu ust w formie "u". Ssanie powoli przekształca się w picie.

Wg mnie i Rysia: początki były trudne- nie ukrywam. Pierwszy raz podałam kubek niekapek gdy
Rysiu skończył 6. miesięcy. Niestety Młody nie był zadowolony, płakał i nie miał ochoty na naukę picia. Było to spowodowane pewnie tym, że karmiony był wtedy piersią, a dla takich dzieci picie z kubka jest szalenie trudne, choć nie mówię, że niemożliwe. Postanowiłam więc podawać Rysiowi kubek do zabawy (by oswajał się z ustnikiem) do momentu zaprzestania naturalnego karmienia. Całkiem niedawno zaczęliśmy trenować picie na nowo. Przygotowałam odrobinę ciepłego mleka, w którym także zamoczyłam zewnętrzną część ustnika. Mały wiedział już (dzięki zabawie), który element pasuje najlepiej do ssania, a że tym razem poczuł na nim mleko, odważył się pociągnąć dalej ;) I ku mojemu zaskoczeniu- załapał o co chodzi! Oczywiście picie nie szło mu tak łatwo, jak z butelki, ale był zainteresowany nową techniką i to bardzo mnie ucieszyło (wiadomo, jak każda nowa umiejętność mojego dziecka). Teraz już w niekapku dostaje pierwsze herbatki i nauka picia idzie coraz lepiej! Nie warto się zniechęcać nie udanymi próbami, lecz starać się powracać do ćwiczeń co jakiś czas, urozmaicając je. A teraz trochę o samym kubku niekapku Easy Learning System 1 firmy NUK. Ma odpowiednią pojemność (210 ml), dzięki czemu pełny napoju nie jest ciężki dla małych rączek. Uchwyty po bokach ułatwiają manipulacje naczyniem. Z ustnika rzeczywiście nie kapnie nawet kropelka, co Rysiu sprawdził wielokrotnie ;) By napić się z kupka trzeba zassać ustnik, ale inną techniką niż z butelki (pijąc z butelki usta dziecka układają się w kształt „O”, a podczas picia z kubka- w kształt „U”). Na początku przeszkadzało mi, że na kubku nie ma podziałki na mililitry, przez co musiałam przygotowywać napój w butelce, a następnie przelewać do kubka. Jednak teraz umiem już odmierzać „na oko” (100 ml to połowa kubka i proste!). Podoba mi się też to, że gdy Rysiu opanuje już bardzo dobrze picie z omawianego kubka, możemy przejść na „wyższy poziom”, to znaczy EASY LEARNING SYSTEM 2 NUK (trening picia), a później EASY LEARNING SYSTEM 3 NUK (doskonalenie picia).
Polecam produkt, tym bardziej, że długie picie z butelki może powodować wady zgryzu! A przecież żaden rodzic nie chce, by jego dziecko miało z tym problem, prawda?

Patrzcie, kubek do góry dnem i nic nie kapnie nawet!

     
A i potrafię pić samodzielnie :) 


3 komentarze:

  1. Każde z mojej trójki dzieci od momentu gdy potrafiły siedzieć (około 6 miesiąca życia) piją że zwykłych kubków porcelanowych z jednym uchem. Polecam. Może i czasem japonię, a nawet czasem się rozbije ale samodzielność jest tego warta.

    OdpowiedzUsuń
  2. My również testujemy ten kubek. Zapraszam do nas. http://sprawdzaneipolecane.blogspot.com/?m=1

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...