czwartek, kwietnia 12, 2012

„REKSIO. PRZYJACIEL NAJMŁODSZYCH. WESOŁE MIASTECZKO”, M. Szarf, Wyd. Publikat- Papilon, Poznań 2012


Pamiętacie dobranockę „Reksio”?

 
Przygody podwórkowego psiaka zawsze były ciekawe, pouczające i dowcipne, jak na ówczesne czasy. Myślałam, że dzieci XXI wieku będą zachwycać się innymi bajkami, że świat zapomniał już o Misiu Uszatku, Wróbelku Ćwirku i Reksiu. Tymczasem Wydawnictwo Publicat Papilon postanowiło wydać serię książeczek właśnie o sympatycznym Reksiu. Czy ta reaktywacja się udała? Moim zdaniem zdecydowanie TAK! Rodzice z przyjemnością wrócą do swoich dziecięcych lat, a najmłodsze pokolenie z wielkim zainteresowaniem posłucha przygód o ulubionych postaciach mamy i taty.

Reksio choć jest o 30 lat starszy, nic się nie zmienił :) Tym razem do wsi, w której mieszka bohater oraz jego przyjaciel Azor, przyjeżdża Wesołe miasteczko. Pieski nie mają pojęcia co to jest, ale z miłą chęcią z samego rana wyruszają, by się tego dowiedzieć. Spotyka ich zaskakująca i miła przygoda, o której długo nie zapomną oraz na na wspomnienie której będą wybuchać psim śmiechem. Chyba nie muszę Was bardziej zachęcać do sięgnięcia po tę książeczkę?

Czym bajki sprzed 30 lat różnią się od tych współczesnych? Akurat ta pozostała taka, jaką ją pamiętam z dzieciństwa. I wiecie co? Jest ponadczasowa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...