wtorek, listopada 22, 2011

„CZTERY UMOWY”, D. M. Ruiz, Wyd. Galaktyka, Łódź 2007


Obojętnie w jakiego boga wierzysz, czy jesteś ateistą, ta książka może odmienić Twoją duszę. Jej autor- Don Miguel Ruiz- wychowywał się w rodzinie uzdrowicieli- znachorów i szamanów. Sam jednak został lekarzem. Pewnego dnia uległ wypadkowi samochodowemu, po którym postanowił żyć według zasad Tolteków.

Toltekowie byli uczonymi i artystami. Przez tysiące lat ich nauki starannie utrzymywano w tajemnicy, by nie dostały się w niepowołane ręce. Prawda głoszona przez nich „dotyczy spraw ducha, najprościej nazwać ją sposobem życia, wyrażającym gotowość do przyjęcia szczęścia i miłości”. Książka ta przedstawia właśnie prawdy Tolteków ujęte w czterech umowach.

Pokrótce:

Po pierwsze- „Szanuj swoje słowo”. Słowa mają magiczną moc- mogą ranić lub tworzyć piękno, dlatego uważaj na to, co mówisz. Nie trać energii na słowa pełne nienawiści i fałszu, mów o sobie i innych językiem prawdy i miłości.

Po drugie- „Nie bierz niczego do siebie”. Bo jeśli robisz odwrotnie, jesteś egoistą! Poza tym często czujesz się dotknięty tym, co usłyszałeś lub zobaczyłeś. A prawda jest taka, że wszystko, co do nas dociera jest wynikiem wyobrażeń i doświadczeń naszego otoczenia.

Po trzecie- „Nie zakładaj niczego z góry”. Ludzie mają tendencję komentowania wszystkiego, co się da, co przysparza nam samym, ale przede wszystkim innym, wielu przykrości. By odmienić swoje życie na lepsze, według Tolteków powinniśmy- zanim wydamy jakiś osąd- zadać pytania i poszukać na nie odpowiedzi. Także w sobie.

Po czwarte i ostatnie- „Rób wszystko najlepiej jak potrafisz”, biorąc pod uwagę swoją aktualną sytuacją- niedyspozycję, zdrowie, problemy, radości. Czyń tak, by nigdy tego nie żałować i nie czuć za siebie wstydu.

Zdaniem autora, wprowadzając w życie powyższe umowy, jesteśmy w stanie doznać raju na Ziemi. Nie wierzysz? Spróbuj!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...