piątek, listopada 04, 2011

„CAŁUSKI I BUZIACZKI”, „KOCHANA MAMUSIA”, „KOCHAM CIĘ”, A. Frączek, Wydawnictwo Debit

 
CAŁUSKI I BUZIACZKI” to zabawny i uroczy wiersz o buziakach właśnie. W pewnym okresie dziecka jest to forma nie tylko wyrażania uczuć, ale też i zabawy. Maluch buziakami obdarza członków rodziny, pupila, maskotki, lalki i kolegów.

Misiu...? Misiu, nie uciekaj!
Daj mi buzi! No...? Nie zwlekaj!”

Szkoda, że nasz brząc tak szybko wyrasta z dawania mamie buziaka... Gdy chodzi się już do szkoły całowanie rodziców jest obciachem... (ale o tym w książeczce całe szczęście ani słowa!).


KOCHANA MAMUSIA” to druga książeczka z tej serii co powyżej. Dowcipnym wierszem wyrażona jest tu cała miłość do mamy.

Kiedy mama mnie przytula,
choćby wicher wkoło hulał,
u nas robi się cieplutko...
jak ja lubię być z mamusią!”

Autorka pięknie przedstawia małemu czytelnikowi, że każda mamusia jest wyjątkowa i ważna, nawet gdy się czasem złości...


Kochać można mamę, tatę, rodzeństwo, dziadków, lalkę, swojego zwierzaka, a nawet koleżankę! Książeczka pt. „KOCHAM CIĘ” opowiada o uczuciu miłości. Przedstawia, że do każdej z osób uczucie to może być inne, choć równie istotne i piękne.

Wszystkie powyżej proponowane książeczki są pięknie wydane przez uwielbiane przeze mnie Wydawnictwo Debit. Każda z nich jest oprawiona w twardą okładkę. Ilustracje są duże, kolorowe i przedstawiają to co istotne, bez zbędnych elementów, które tak często psują przyjemność oglądania.

1 komentarz:

  1. Mamy "Całuski i Buziaczki" - cudna książeczka.
    Teraz zamawiam te dwie pozostałe <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...