poniedziałek, listopada 28, 2011

TEST WODOODPORNEGO PRZEŚCIERADŁA LUX – TENCEL Z GUMKĄ- MAVERO

wg producenta: prześcieradła z gumką LUX wykonane są z unikalnej tkaniny TENCEL, której włókna są delikatne jak jedwab, przewiewne jak len i bardziej chłonne od bawełny. Wyjątkowa zdolność absorbcji wilgoci TENCEL zapewnia przyjemny sen nawet w upalne noce. Ograniczona wilgotność w naturalny sposób, bez użycia żadnych środków chemicznych, które mogą podrażniać skórę, hamuje także rozwój bakterii, pleśni i roztoczy. TENCEL jest naturalnie higienicznym włóknem wytwarzanym z biodegradowalnej celulozy drzewnej. Drewno wykorzystywane do jego produkcji pochodzi ze specjalnych farm działających w zgodzie ze standardami ekologicznymi. 
Warstwa poliuretanowa, która dyskretnie, ale skutecznie chroni materac przed zmoczeniem, działa także jako bariera antyalergiczna – skutecznie chroni przed roztoczami, które przyczyniają się do występowania u dzieci astmy i kataru siennego.
Dzięki swojej sprężyctości prześcieradło idealnie dopasowuje się do materaca!
Specyfikacja:
 • 100% tencel z warstwą poliuretanową
 • można prać w pralce w 60° i wirować
 • włókna spełniające wymogi Oeko-Tex Standard 100 (Class 1), tzn:
  • nie zawierają żadnych czynników rakotwórczych, żadnych barwników azowych, które mogą odszczepiać aryloaminę z grupy MAK III A1 i III A2 oraz żadnych barwników alergizujących,
  • zostały przebadane na obecność pestycydów i chlorofenoli, a ich zawartość nie przekracza dopuszczalnych wartości,
  • zostały przebadane na ewentualną obecność wolnych metali ciężkich, a ich zawartość nie przekracza dopuszczalnych wartości,
  • nie zawierają formaldehydu lub zawierają go poniżej wartości ustalonej w deklaracji (lub prawnie dopuszczalnych),
  • wartość pH odpowiada wartościom naszej skóry,
  • nie zawierają żadnych przenośników chloroorganicznych,
  • nie zawierają żadnych wykończeń biocydami ani środkami trudno palnymi,
  • przebadano na obecność związków cynoorganicznych, a ich zawartość nie przekracza dopuszczalnych wartości.
wg mnie: dokładnie pamiętam pierwsze godziny w domu z Rysiem po powrocie ze szpitala. Wszystko przygotowane, nowiutkie, czyściutkie, pachnące. Kiedy nadszedł czas przewijania, położyliśmy naszego maluszka na przewijaku. Gdy tylko zdjęliśmy Młodemu pieluszkę, ten siknął pokaźną fontanną! Nas z Mężem nie trafiło, ale za to świeżo przygotowana pościel, w której Młody nawet nie zdążył się zdrzemnąć, była mokra. Najbardziej ucierpiał materac :( Od tamtej chwili już go zabezpieczam. Do tej pory wkładam pod prześcieradło foliową ceratkę. Niestety każdy ruch Rysia jest słyszalny, co dokucza szczególnie w nocy. Poza tym, cerata często się zsuwa i trzeba ją poprawiać. Nie jestem więc z niej zadowolona. Od niedawna mamy jednak prześcieradło wodoodporne firmy Mavero. Produkt jest genialny! Rzeczywiście jest całkowicie wodoodporny. Nie szeleści, więc nie słychać każdego ruchu dziecka. Materiał z zewnątrz jest miękki i przyjemny w dotyku, bardzo ładnie wygląda, natomiast od strony materaca jest pokryty specjalną warstwą chroniącą przed wilgocią. Ponadto prześcieradło ma gumkę, która sprawia, że się nie zsuwa z łóżeczka. Zdecydowanie polecam ten produkt! Dopiero teraz uważam, że jest to zakup obowiązkowy, ale lepiej późno, niż wcale!

Prześcieradło można kupić tutaj

1 komentarz:

 1. Dzięki za radę. Dodam to prześcieradło do mojej listy wyprawowej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...