poniedziałek, lipca 18, 2016

GEOGRAFIA DO KOLOROWANIA, CZYLI "KOLOROWY PORTRET MIASTA", "MAPY DO KOLOROWANIA", "MIASTA EUROPY DO KOLOROWANIA","POLSKA DO KOLOROWANIA", Wyd. Olesiejuk 2016


Mogę się założyć, że każdy z Was ma w domu mnóstwo kolorowanek dla dzieci. Ze zwierzętami, postaciami z bajek i książek, jakieś kontury, obrazki mniej lub bardziej ciekawe, z naklejkami, wycinankami i innymi różnościami... Sama już nie kupuję kolorowanek, bo mamy ich zdecydowanie za dużo. Przechodzę obojętnie obok tego typu książeczek. Ale kiedy zobaczyłam "geograficzną" serię kolorowanek nie mogłam się oprzeć! Dlaczego tak mnie zachwyciły? Ponieważ nie są typowymi kolorowankami...Na przykład "Kolorowy portret miasta" to 4 osobne wydania: Warszawa, Kraków, Gdańsk i Poznań w formacie A4. W każdej z nich dziecko znajdzie charakterystyczne miejsca, potrawy regionalne, kawałek historii do pokolorowania. Poza tym jest i wycinanka ze strojem regionalnym i pocztówką, są też labirynty, zagadki, a także krótki komentarz na temat tradycji danego miasta czy inne ciekawe informacje, które warto przekazać najmłodszym. Fajne w tym zestawieniu jest również to, że każda- nazwijmy ją po szkolnemu "karta pracy"- występuje w jednej książeczce po dwa razy. Początkowo pomyślałam, że to jakiś błąd, wybrakowane egzemplarze mi się trafiły, ale NIE- to zabieg celowy! Zapytacie: "Po co?" A no po to, by na przykład najpierw pokolorować strony przed zwiedzaniem miasta, tak jak to sobie to dziecko wyobraża, a drugi raz- już po wycieczce ;) Można również z łatwością wyrwać kartki z książeczki i w przypadku dwojga dzieci sprawa jest prosta, sprawiedliwa i bez krzyku ;) Można się podzielić ze znajomym, można kolorować z rodzicem... Jak wolicie ;)


Natomiast "Polska do kolorowania" to wielkoformatowe wydanie (z takimi mam trochę problem, bo nie wiem, gdzie mam je chować...). A w środku znajdziecie: obrazkową mapę Polski, legendy, każde poszczególne województwo na osobnej stronie, oraz przedstawioną Warszawę i Kraków, jako najważniejsze miasta. Książka zawiera mnóstwo ważnych symboli narodowych. Część obrazków jest kolorowa, część zachęca do sięgnięcia po kredki. W tym tytule "karty pracy" występują po jednym razie ;)


"Miasta Europy do kolorowania" to także wielkoformatowe wydanie. Obrazki, bazgrołki i symbole nawiązują do takich popularnych miast, jak: Amsterdam, Ateny, Barcelona, Bruksela, Budapeszt, Kraków, Lizbona, Londyn, Madryt, Moskwa, Paryż, Praga, Rzym, Warszawa, Wenecja i Wiedeń. Część obrazków jest kolorowa, część zachęca do sięgnięcia po kredki. Także występują po jednym razie ;)Ostatni tytuł- "Mapy do kolorowania", to również wielki format. To zdecydowanie najpoważniejsza ze wszystkich opisywanych dziś kolorowanek. Według mnie- dla zerówkowiczów i uczniów szkół podstawowych (nawet 6-klasistów!). Zawiera symboliczno- obrazkową mapę całego świata, wszystkich kontynentów (w częściach) oraz flagi państw świata.


Z tym zestawem kolorowanek jest co robić, a przy okazji ile można się nauczyć! Według mnie, każdy mały Polak powinien je wszystkie posiadać i kolorować. Dlaczego w szkolnych podręcznikach nie ma tak świetnie przedstawionych miast i rejonów Polski i świata? Te mapy i obrazki są absolutnie zachwycające, docierają do najmłodszych dużo bardziej niż tradycyjne kartograficzne schematy.
Polecam Wam i Waszym dzieciom całą powyższą serię. Jestem pewna, że również się zachwycicie!

Kilka tygodni temu kolorowanki te były sprzedawane w Biedrze, poszukajcie może jeszcze coś zostało. A jeśli nie, można je kupić w sklepie internetowym Świata Książki. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski. Taka podpowiedź ;)

5 komentarzy:

 1. Siostrzeniec ma niebawem imieniny-będzie prezent jak znalazł :) dzięki, to coś idealnie dla niego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam te książki i bardzo mi się spodobały, ale powstrzymałam się przed zakupem, bo moja dwulatka jest jeszcze trochę za mała. W przyszłości chętnie sięgniemy po te pozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różane Dzieciństwo kup na zapas, bo nie wiadomo, czy za 2-3 lata te kolorowanki będą jeszcze dostępne ;) Pozdrawiam!

   Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...