środa, lipca 13, 2016

"KICIA KOCIA I NUNUŚ. NA NOCNIKU", "KICIA KOCIA I NUNUŚ. CO ROBISZ?", A. Głowińska, Wyd. Media Rodzina 2016Kicia Kocia to urocza kotka, którą kochają polskie maluchy. Jej kocie przygody, odzwierciedlają dziecięcą codzienność. Uczęszczanie do przedszkola, zabawę z przyjaciółmi, zabawę na placu zabaw, wyjazd nad morze, na wieś, narodziny braciszka, poznanie strażaka, gotowanie, chorowanie, sprzątanie i wiele innych sytuacji... Seria "Kicia Kocia" adresowana jest do czytelników ok. 2-6-letnich, jednak najnowsze dwa tytuły skierowane są już do roczniaków.

Kartonowe strony, jak i mały format ułatwiają przewracanie kartek oraz trzymanie książeczki w dłoniach. Kolorowe, proste ilustracje zachęcają do samodzielnego obcowania z lekturą, natomiast dostosowany do maluszków tekst, ułatwi przyswojenie nowego słownictwa."Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?" to ilustracje przedmiotów codziennego użytku, okraszone krótkimi, dźwiękonaśladowczymi wyrazami, które z łatwością zapadną dzieciom w pamięci. Lektura książeczki to też okazja, by zasygnalizować maluchowi, jakie czynności lub zabawy może spróbować wykonywać samodzielnie.


Z kolei "Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku" opowiada o tym, jak braciszek kotki uczy się korzystać z nocnika. Nie obędzie się bez "wpadki", ale na pomoc przybywa starsza siostra- Kicia Kocia, która nie zostawi Nunusia w potrzebie. Korzystanie z nocnika toż to przecież wyzwanie!

"Kicia Kocia i Nunuś" spodoba się z pewnością najmłodszym czytelnikom, choć i Moje Przedszkolaki chętnie po tę serię sięgają i próbują czytać samodzielnie ;)

Polecamy!


1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...