środa, lipca 06, 2016

"BOOK OF YOU", Jamie Oliver i inni, Wyd. Insignis 2016


Poradnik. Książka motywacyjna. Pamiętnik. Album. Odstresownik. Osobisty motywator. Tym wszystkim, o ile jeszcze nie czymś więcej jest książka "Book of You".


Kiedy zobaczyłam na amerykańskiej stronie internetowej premierę "Book of You", odliczałam dni do naszego, polskiego wydania! Za wiele o książce nie wiedziałam, właściwie tylko tyle, że powstała na podstawie aplikacji, i że jej współautorem jest Jamie Oliver. A ponieważ uwielbiam Jamiego- jego książki, programy, przepisy i akcje- właściwie nie miało większego znaczenia, o czym jest jego kolejna publikacja. Ważne, że pochodzi od niego ;)

W końcu, po kilku tygodniach trzymałam w rękach polskie "Book of You". W pierwszej chwili trochę się rozczarowałam, bo okazało się, że Jamie'go jest- jak dla mnie ;) - za mało, ale po wczytaniu się w treść, rozczarowanie odeszło w zapomnienie...

Zatem czym jest "Book of You"? Książka zrodziła się z popularnej aplikacji YOU, której głównym założeniem było każdego dnia motywować ludzi do małej zmiany. Jednak ta mała zmiana, powtarzana i robiona świadomie, miała doprowadzać do wypracowania nawyku. Zdrowego nawyku. Nawyku, który zdecydowanie poprawi jakość życia. Sukces aplikacji skłonił jej twórców do wydania książki...

Każdy z nas wie, jak trudno dokonać zmiany. Jakiejkolwiek. Czy to rzucić papierosy, słodycze czy nocne życie. Trudno sięgać codziennie po niezbędną porcje warzyw, trudno zmusić się wchodzić po schodach na 4. piętro, zamiast podjechać windą. Ba, ciężko wstawać wcześnie rano, ciężko wykonywać obowiązki, które nas nudzą... Każdego dnia jest tego "trudno" mnóstwo! Trzeba mieć naprawdę silną motywację, by samemu dać radę temu wszystkiemu sprostać. Zdecydowanie łatwiej i raźniej dokonywać zmian w towarzystwie. Nawet jeśli towarzyszem ma być książka ;)

W "Book of You" znajdziemy 365 mikroakcji- po jednej na każdy dzień w roku. Mikroakcja to małe działanie, drobna czynność, mały kroczek do wielkiej zmiany, celu. Mikroakcja nie zabiera wiele czasu, nie jest trudna do wykonania. A jednak, jeśli już się jej podejmiesz, odczujesz różnicę. Poczujesz się lepiej! Zrobisz krok do przodu!

A jeśli wydaje Ci się, że nie potrzebujesz wielkiej zmiany- nie szkodzi. Czytając tę książkę, uczynisz swoje życie lepszym, ciekawszym, bardziej wartościowym. To także idealna propozycja dla tych, którym wydaje się, że ich życie jest monotonne, każdy dzień podobny jest do poprzedniego. Dzięki mikroakcjom, każdy nowy dzień stanie się inspiracją do działań, do przeżycia czegoś ciekawego.

Wskazówki tu zawarte zostały podzielone na kilka kategorii: food, mind, move i love. Ich autorami są specjaliści z różnych dziedzin: między innymi wspomniany Jamie Oliver, jest i psycholog, psychiatra, doświadczona mama, zbzikowana na punkcie zdrowego stylu życia, jest też i trener. Każdy z nich ma dla Ciebie garść motywacji- mikroakcji. Ich odbiorcami mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni ;)

Książka została atrakcyjnie wydana. Charakteryzuje się mniejszym formatem, dzięki czemu można ją wrzucić do plecaka i torebki, by zawsze mieć przy sobie. Jest w niej miejsce na osobiste zapiski- uwagi, sukcesy, lub co tylko chcesz. Praktyczną rzeczą jest zakładka, która umożliwi szybkie znalezienie ostatnio przeczytanej mikroakcji.

"Book of You" może stać się Twoim osobistym trenerem, ale także może okazać się świetnym pomysłem na prezent dla kogoś ważnego dla Ciebie...1 komentarz:

  1. Mamy tę książkę i jesteśmy bardzo zadowolone zarówno z jej wydania, jak i treści.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...