czwartek, czerwca 04, 2015

4 TYTUŁY O ORIGAMI IDEALNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW


Origami to nie tylko kreatywny sposób na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że japońska sztuka ta jest wykorzystywana przez pedagogów, terapeutów i nauczycieli do wspierania rozwoju najmłodszych. Dlatego też warto przypomnieć sobie tę troszkę zapomnianą papierową technikę i pokazać dziecku jej niezwykłość. Jestem pewna, że Wasze maluchy oniemieją z zachwytu! Jeśli jednak macie ten sam problem, co ja, to znaczy origami to jednak dla Was "czarna magia" lub nie pamiętacie ze swojego dzieciństwa nawet prostych instrukcji, przedstawiam 4 TYTUŁY KSIĄŻEK O ORIGAMI IDEALNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW (uwaga! przetestowane na dzieciach!):

1. "Dziecinnie proste ORIGAMI", I. Nimschowski

To książka dla amatorów, chcących rozpocząć swą przygodę ze sztuką origami. Znajdziecie w niej kilkadziesiąt łatwych instrukcji na różnorodne formy, na przykład: domki, kartki okolicznościowe, zwierzęta, latawce, dekoracje czy papierowe zabawki. Powstałe małe dzieła mogą stać się oryginalnym prezentem od dziecka dla bliskiej osoby, jak i kreatywną i własnoręcznie wykonaną dekoracją dziecięcego pokoju.

2. "ORIGAMI dla przedszkolaków", J. Sallas

Propozycje origami zaprezentowane w tej książce, to dowód na to, że technika ta wcale nie musi być trudna i skomplikowana. Wychodząc od form podstawowych można własnymi rączkami wyczarować prawdziwe cuda, które nie tylko będą piękne, ale i przyniosą mnóstwo radości. Już 4-latek z małą pomocą dorosłego może stworzyć pierwsze papierowe zwierzęta, instrumenty dźwiękowe, samoloty, zabawki, a nawet większe rekwizyty do przedszkolnych uroczystości, przedstawień czy dekoracji sal!

3. "Origami z wierszykami. Ciekawska kaczuszka Omi", A. Frączek, D. Dziamska
Z origami "kółkowym" zetknęłam się po raz pierwszy dopiero na kursie doskonalącym dla nauczycieli. Nigdy wcześniej się z nim nie spotkałam. Dorota Dziamska, jako polska prekursorka tej metody zadziwia jej atrakcyjnością wizualną, a jednocześnie prostotą wykonania. Najbardziej pracochłonne w tym przypadku jest przygotowanie kół różnej wielkości i kolorystyce, dlatego też z doświadczenia polecam zakup gotowych już kół z papieru kolorowego.
"Origami z wierszykami. Ciekawska kaczuszka Omi" to ilustrowana origami opowieść, przeplatana rytmicznymi wierszami wraz z prostymi instrukcjami papierowych modeli. Czytając tę książeczkę, wraz z dziećmi możecie wykonać kaczuszkę, latawiec, ślimaka, mrówkę, żółwia, żabę, raka, rybę, srokę i baranka.

4. "Origami z wierszykami. Kaczuszka Omi na wsi", A. Frączek, D. DziamskaTymczasem, czytając tę książeczkę, będziecie mieli szansę własnymi rękami wyczarować: osę, pająka, szczura, biedronkę, bociana, wiatrak, stracha na wróble, muchomory i nietoperza. A opowieść i wiersze

1 komentarz:

  1. Takie origami to chyba dla mnie :) Bardzo opornie wychodzą mi twory z papieru - może z tymi książeczkami wreszcie by się coś udało :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...