piątek, czerwca 12, 2015

"BASIA I WYPRAWA DO LASU", Z. Stanecka, Wyd. Egmont 2015


Lasy są fascynujące. Potrafią zaskakiwać na każdym kroku, odkrywając swój urok oraz swe mniejsze i większe tajemnice. Lasy są nam potrzebne do życia. Jeśli one znikną, szybko i my zginiemy...

Dawniej przyroda, w tym lasy były częścią życia większości ludzi, przynajmniej od czasu do czasu odwiedzało się je w celu uspokojenia emocji, poszukiwań owoców leśnych, grzybów, zwierzyny, drewna. Uznawano również właściwości lecznicze tego miejsca, dziś mało kto w to wierzy. Dacie wiarę, że miałam w klasie kilkoro uczniów (7-latków), którzy jeszcze nigdy nie byli w lesie?!


Przyjaciółka moich Dzieci, czyli bohaterka książek Zofii Staneckiej- Basia, wraz z całą rodziną wybrała się na wyprawę do lasu. To, co ich tam spotkało z pewnością będą długo wspominać...Tę część serii o Basi, wydano we współpracy z Lasami Państwowymi. Z ciekawości zajrzałam na stronę organizacji http://www.lasy.gov.pl/. W zakładce "Edukacja" zamieszczono kilka ciekawych gier dla dzieciaków. Jest tam również mała multimedialna leśna encyklopedia (Leśnoteka), blogi leśniczego i edukatora, mnóstwo zdjęć i wartościowych informacji. W dziale dla nauczycieli, co tydzień zamieszczane są aktualności, na temat "co się teraz dzieje w lesie?". Świetna sprawa, nie tylko dla belfrów, ale dla wszystkich, którzy interesują się przyrodą.

"Basi i wyprawy do lasu" polecać Wam nie muszę, bo wiadomo przecież, że będzie i zabawnie i interesująco ;) Natomiast zachęcam do leśnych przygód z dziećmi, a wcześniej wejścia na stronę http://www.lasy.gov.pl/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...