wtorek, czerwca 16, 2015

"CHODZI MUCHA PO GLOBUSIE", M. Terlikowska, Wyd. 2015


"Chodzi mucha po globusie" to kolejna książeczka dla dzieci (podobnie jak "Przygody kropli wody") wciąż aktualna, mądra i zabawna, jak w dniu swojej premiery w 1963 roku!

Tytułowa mucha przemierza świat, dzięki czemu najmłodsi czytelnicy mogą poznać podstawową wiedzę z zakresu geografii. Autorka opisuje wędrówki muchy po globusie, który jest jednocześnie rzeczywistą kulą ziemską. Maleńka bohaterka odwiedza kolejne kontynenty, poznaje takie terminy jak ląd, ocean, biegun, lodowiec, równik, poznaje różne części świata – morza, oceany, dalekie kraje. Po drodze zaprzyjaźnia się z egzotycznymi zwierzętami i toczy z nimi ciekawe rozmowy.


Tytuł ten to znakomity przykład książki edukacyjnej dla przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego. Doskonałemu tekstowi w formie wierszowanej towarzyszą fantastyczne ilustracje Bohdana Butenko, które jak zwykle zaskakują ponadczasowym stylem. Książka zachwyca i treścią, i maestrią opracowania graficznego.„Chodzi mucha po globusie”, podobnie jak „Przygody kropli wody” zostały wydane dzięki uprzejmości Muzeum Książki Dziecięcej.

2 komentarze:

 1. A jak Twoje dziecko zapatruje się na ilustracje? Moja córka uparcie twierdzi, że delfin jest zwykłą "lybką" a mucha wcale nie jest muchą ;)
  Również recenzowałam tę książeczkę, jeśli jesteś ciekawa - zapraszam ;)
  http://www.lustrorzeczywistosci.pl/2015/05/chodzi-mucha-po-globusie-maria_31.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje Dzieciaki ciągle przeglądają tę książeczkę. Dzięki niej Syn przestał bać się much, a jak jakąś zobaczy to teraz krzyczy: "Mamo, lata mucha po gobusie" :)

   Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...