wtorek, marca 24, 2015

FENOMEN KUBUSIA PUCHATKA


Kubuś Puchatek to fajny miś :) Jest przyjacielem nie tylko dzieciaków już od 1926 roku! Jego teksty to filozoficzne refleksje, jak i zabawne opowieści. Chwilami uroczo głupiutki, by za moment zaskoczyć życiową mądrością. Na czym polega fenomen Misia O Bardzo Małym Rozumku?

Przygody przyjaciół ze Stumilowego Lasu opierają się na codziennych sytuacjach. Traktują o uniwersalnych, ponadczasowych wartościach, jasno oddzielają dobro od zła. Doskonale ucharakteryzowani bohaterowie sprawiają, że dzieciom łatwo się utożsamić z którymś z nich. Przypominają o potrzebach każdego z nas, czasem tych głęboko ukrytych, zapomnianych, np. pierwotnej potrzebie snu czy lojalności wobec przyjaciół i osób bliskich.

Książki o Kubusiu Puchatku opisują bezpieczny świat, bez agresji, niezdrowej rywalizacji, zagrożeń współczesnego życia. Uczą przede wszystkim tolerancji i przyjaźni, ale i innych wartości życiowych, jak i wspierają najmłodszych w rozwoju emocjonalnym.

Mnie od zawsze najbardziej ujmuje prostota Misia O Bardzo Małym Rozumku oraz jego wyjątkowe poczucie humoru. Jednak jest to postać na tyle złożona, że każdy uwielbia go za coś innego ;)


"Kubuś Puchatek" A.A. Milne’a to juz klasyka literatury dziecięcej. Przyjaciele ze Stumilowego Lasu stali się bohaterami nie tylko wielu książek, lecz także filmów, przedstawień, opowieści, jak i współtowarzyszami zabaw.

My też go uwielbiamy i często czytamy :)


2 komentarze:

  1. A cóż to za seria książeczek, że aros ich po tytułach nie znajduje? :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A to dziwne. To jest seria Disney'a wydana przez Egmont

      Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...