niedziela, października 06, 2013

SPIRULINA- CÓŻ TO TAKIEGO?Spirulina to intensywnie zielona mikroalga. Jest niezwykle odżywcza, zawiera masę witamin, mikro- i makroelementów. Na przykład zawiera więcej żelaza niż szpinak, beta-karotenu niż marchew. Jest lekkostrawna i łatwo przyswajalna przez organizm. Polecana jest osobom mającym problemy ze zdrowiem, szczególnie tym z nadwagą, cukrzycą, hipoglikemią, nowotworami, chorobami zwyrodnieniowymi i innymi. Zalecana jest także matkom karmiącym, gdyż uzupełnia niedobory organizmu, powstałe w wyniku laktacji. Ma także działanie antynowotworowe (polecana jako profilaktyka) oraz poprawiające wydolność umysłową.
Najczęściej wykorzystuje się ją do:
- utrzymania dobrych wyników krwi (poziom żelaza),
- utrzymania w dobrej kondycji jelita i zachowanie prawidłowej mikroflory układu pokarmowego,
- oczyszczania jelit i odbudowania mikroflory układu pokarmowego,
- wspierania prawidłowego funkcjonowania stawów,
- polepszenia prawidłowego widzenia,
- utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi,
- utrzymania prawidłowego poziomu ciśnienia tętniczego,
- jako środek wzmacniający i odtruwający organizm,
- ochrony zdrowych tkanek przed uszkodzeniami,
- zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry.
Składniki alg morskich przyspieszają również rozpad tłuszczu, korzystają z nich w związku z tym producenci preparatów antycelulitowych.

Spirulinę odkryłam całkiem niedawno (można ją kupić w atrakcyjnej cenie w sklepie internetowym skworcu.com.pl). Piję ją z wodą i sokiem z cytryny, dodaję do kremu z cukinii, dań ze szpinakiem i innych zielonych warzyw dla wzmocnienia zielonego koloru ;) Właściwie nie posiada wyraźnych walorów smakowych, ale skoro jest jednym z najzdrowszych pokarmów na Ziemi, warto ją spożywać.

Przedstawiciel zaleca stosowanie 1 łyżeczki proszku 2-3 razy dziennie, rozmieszać z wodą lub sokiem jarzynowym. Pić dużo wody w ciągu dnia! Poleca się długotrwałe stosowanie. Dzieci połowę dawki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...