wtorek, października 22, 2013

"KTO WIE WIĘCEJ?", Wyd. Olesiejuk 2013


Mamy już w domu książki- zabawki, książki- pluszaki, książki- piszczałki, - puzzle, - słuchowiska, -układanki, książki śpiewające i grające, książki wydające ludzkie dźwięki, jak i z elementami manualnymi. Mamy też- a raczej przede wszystkim!- tradycyjne książki oparte na tekście i ilustracjach. Ale książki-komputera jeszcze nie mieliśmy! Teraz już mamy- "Kto wie więcej?".

To książka- nie- książka, bo nie jest opowiadaniem. Jest za to zbiorem 1650 pytań i odpowiedzi z różnych dziedzin, takich jak: kosmos, planeta Ziemia, świat zwierząt, ptaki, podwodny świat, świat roślin, ciało człowieka, zagadki, bajki, nauka i wynalazki, historia, wielcy wojownicy, wokół świata, transport, zawody. Do każdego pytania są 4 odpowiedzi. Grać można na kilka sposobów: samodzielnie  z wykorzystaniem komputera lub też sprawdzając odpowiedzi z tyłu książki bądź 2 graczy z pomocą komputera, jak i bez niego.

Komputer jest bardzo prosty w obsłudze. Zawiera tylko niezbędne przyciski ("Gracz 1", "Gracz 2" oraz odpowiedzi A, B, C, D) oraz malutki ekran. Grając samodzielnie, po włączeniu komputera przytrzymujemy przycisk "Gracz 1", natomiast gdy mamy towarzysza zabawy- "Gracz 2". Następnie na ekranie pojawi się numer pytania dla poszczególnego uczestnika. Teraz należy wyszukać w książce tegoż numeru, przeczytać pytanie, chwilkę pomyśleć ;)  i wcisnąć na klawiaturze prawidłową odpowiedź. Komputer wskazuje poprawną lub błędną odpowiedź, liczy też punkty- 10 punktów za każde dobre trafienie, a za każde 10 prawidłowych strzałów przyznaje bonus- 50 dodatkowych punktów. Usłyszeć też można fanfary lub smutną melodię (to wtedy, gdy się jednak pomylimy). Na ekranie natomiast zobaczyć można smutną bądź wesołą minę.

Dobra, dobra, ale jaki jest główny cel gry? Wygrywa ten, kto w ciągu 10 minut (odliczanych rzecz jasna przez "elektroniczny mózg") zdobędzie więcej punktów. A gdy gramy sami? Wówczas, po minionych 10 minutach komputer podaje zdobytą liczbę punktów.


Książkę/ grę/ zabawkę można wziąć dosłownie wszędzie- do szkoły, do babci, do auta; przyda się w szkolnej świetlicy, podczas długiej kolejki do lekarza, podczas nudnej podróży, w czasie deszczowego wieczoru itp. Fajnie, że można bawić się w towarzystwie lub samodzielnie! I za każdym razem będzie inaczej.

Jest to więc jednak GRA zawierająca książkę z pytaniami i odpowiedziami (są też kolorowe ilustracje) oraz minikomputer. Zabawa jest świetna- przede wszystkim edukacyjna, przeznaczona dla dzieciaków w wieku 7+. Lecz powiem Wam szczerze, że my z Mężem też się w nią wciągnęliśmy :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...