czwartek, października 24, 2013

"DEKORACJE DLA WSZYSTKICH", Wyd. Jedność 2013

Będąc mamą kilkulatka oraz nauczycielem- wychowawcą najmłodszych uczniów, często podejmuję się z dzieciakami zajęć plastyczno- technicznych. Choć uważam, że jestem w tej dziedzinie beztalenciem, nie mogę ograniczać innych, tym bardziej dzieci! Czasem wykonujemy wspólnie prace, które pamiętam ze swojego okresu dzieciństwa, czasem uda się wymyślić coś kreatywnego. Lubię także gazety hobbystyczne, które podają mnóstwo szablonów, które częściej są inspiracją do jeszcze innych pomysłów, niż gotowcami samymi w sobie. Lubię również przeglądać książki oferujące propozycje prac plastyczno-technicznych. Właśnie ukazało się jedno z takich wydań- "Dekoracje dla wszystkich".

Jest to książka dla dużych i małych, dla początkujących i zaawansowanych. Na ponad trzystu stronach znajdziemy 300 wzorów, 1500 pomysłów wokół 10 tematów- technik: natura w sztuce, recykling w sztuce, kamienie, lepienie z gliny, wiosna, makaron, masa solna, bransoletki, koraliki, baloniki. Mnie najbardziej podobają się patchworkowe bombki (a ten temat wkrótce będzie na czasie), bombki z rajstopy (tak, dobrze przeczytaliście- Z RAJSTOPY!), figurki z masy solnej, jajka ze sznurka, jajka z kokardkami, wiatraczki, jeż z gliny, klaun z kamieni, łąka z drewnianych łyżek ... i wiele innych. Na pewno będziemy z dzieciaczkami sukcesywnie realizować proponowane dekoracje. Posłużą one nie tylko jako przystrojenie pomieszczeń, ale także jako oryginalny prezent hand made!

Każdy z 1500 pomysłów jest dokładnie opisany- jakie materiały będą niezbędne, jakie kroki po kolei należy poczynić, by dojść do końcowego efektu. Mamy tu opisy sposobów wykonania, jak i kolorowe i szczegółowe fotografie.

Pracując manualnie istotny jest rezultat naszej pracy. Dla zawodowców, osób utalentowanych oraz ambitnych ważne jest, by efekt był artystyczny. Dla amatorów oraz dzieci ważniejsza powinna być estetyka wykonania, kreatywność,  przyjemność podczas pracy oraz dobra zabawa. I tego uczę moich najmłodszych :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...