środa, grudnia 14, 2016

W TO SIĘ GRA POD CHOINKĄ!Kosmetyki? Pyszne rarytasy? Ubrania? Gadżety? Zabawki? Konsole? Nie! Gry planszowe! To jedne z idealnych prezentów dla małych i dużych, a poza tym, to doskonały pomysł na miłe spędzenie czasu z rodziną.
Planszówki bowiem stanowią znakomitą alternatywę dla telewizji i komputera. Wystarczy zebrać wszystkich domowników, o co w święta na szczęście nietrudno lub zaprosić do siebie przyjaciół, i zacząć świetną zabawę 😊.

"Mali detektywi"
To świetna zabawa dla całej rodziny, w której nie usłyszycie płaczu z powodu przegranej najmłodszego gracza, ponieważ tutaj wygrywają wszyscy! Najważniejsze jest współpracować ze sobą. Można jawnie podpowiadać 😉. Można też dyskutować i omawiać. A rywalizacja się nie przyda! Wszyscy jesteśmy jedną drużyną! Czyż to nie wspaniale?Gra adresowana jest dla 1 do 8 uczestników od 3 roku życia. Jej celem jest odgadnięcie 3 przedmiotów, które zostały schowane do magicznej skrzyni. By znaleźć rozwiązanie należy umieścić zakryte żetony w pomieszczeniach domu narysowanego na planszy do gry. Gracz odsłania 2 dowolne żetony na planszy, tak by pozostali je dobrze zauważyli. W tym momencie zabawa przypomina grę "Memory", ale tylko w pewnym stopniu 😉. Jeśli udało się odsłonić 2 takie same przedmioty, odkłada się je na odpowiednim obrazu na dole planszy. Jeśli ukazały się 2 różne przedmioty, zakrywamy kartoniki, starając się zapamiętać co się na nich znajduje. Jeśli jednak jeden żeton to zegar, wrzucamy go do otworu- piwnicy, a zamontowaną wskazówkę zegara przesuwamy o jedną godzinę. Odsłonięte 2 zegary, przyspieszają ruch wskazówek o 2 godziny. Każdy gracz odsłania po 2 kartoniki. Należy dążyć do odnajdywania par, a unikać zegarów. Kiedy wskazówka zegara wskaże godzinę 12, czyli 12 zegarów wpadnie do piwnicy, nie wolno już odsłaniać żetonów. Teraz czas na odgadnięcie, które przedmioty nie mają swojej pary na planszy, a są w magicznej skrzyni. Zastanówcie się dobrze. Uwaga- podnosimy skrzynię! I co, udało się? Hurrra!!!! Gramy jeszcze raz?Zabawa ma 3 warianty- podstawowy (opisany powyżej), dla młodszych dzieci oraz dla starszych dzieci.

Gra bardzo przypadła do nam do gustu. Ostatnimi czasy Młodzi nie chcą w nic innego grać, tylko w "Małych detektywów"! Polecam i Waszej rodzince. Coś mi się wydaje, że też będziecie zadowoleni 😉

"SłowoStwory"
Hicior, bestseller od kilku lat. To gra imprezowa, w której gracze wymyślają słowa na czas, pasujące do kategorii na kostce i zawierające widoczne na kartach litery. Jej atutem są wielkie emocje, proste zasady oraz zabawny temat i ilustracje. To inteligentna zabawa, przy której miło spędzą czas zarówno dorośli pamiętający zabawę w „państwa-miasta” oraz młodzież i dzieci od 8 roku życia. Z tego powodu „SłowoStworom” z pewnością uda się zdobyć nie tylko smakowite litery ale także serca graczy 😉.Gra ma dwa warianty: łatwiejszy i trudniejszy. Może w nią grać od 2 do 7 graczy.

Uwielbiam w niej to, że zmusza mnie do uruchomienia szarych komórek. Mózg pracuje na pełnych obrotach, wyszukuje też zapomnianych, nieużywanych na co dzień słów, czasem się też myląc. Salwy śmiechu towarzyszą więc "SłowoStworom" zawsze. Poza tym, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej nie mogę przejść obojętnie obok doskonale przemyślanych kart z literami. Wykorzystuję je podczas zabaw, przygotowujących do nauki czytania.


Co będę się więcej rozpisywać. Polecam! Polecam pod choinkę, na Święta, na długie wieczory, nudne popołudnia, dni, kiedy cała rodzina siedzi chora w domu...

2 komentarze:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...