niedziela, grudnia 25, 2016

" BĄDŹ TWÓRCĄ SWOJEGO ZDROWIA", B. Żak- Cyran, Wyd. Galaktyka 2016


Styl życia ma większy wpływ na zdrowie, niż geny i dostęp do służby zdrowia! Dlatego właśnie warto postawić na profilaktykę i promocję zdrowia, zamiast marnować życie i pieniądze na chorowanie. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje zdrowie. Każdy z nas jest jego twórcą!

"Badania wykazały, że setki genów mogą zmienić swoją ekspresję w ciągu miesięcy po tym, jak pacjenci zmienili swój styl życia na zdrowszy. Przejęcie kontroli nad własnym zdrowiem daje niezwykłą moc."

Jeśli chcielibyśmy ominąć z jakiś powodów służbę zdrowia, w jaki sposób możemy o siebie zadbać? Bożena Żak- Cyran w swojej najnowszej książce przytacza wiele przykładów badań naukowych, w których udowodniono moc działania placebo, wiary, przekonań, zmiany stylu życia, medytacji, oczyszczania organizmu, a także odżywiania. Przypomina również słowa Sokratesa sprzed 2400 lat: "Nie istnieje taka choroba ciała, która byłaby oddzielona od duszy." I coś w tym jest...

Ponieważ autorka jest znana ze swojego skutecznego wpływu odżywiania na zdrowie i tym razem próbuje przekonać o tym czytelnika. Podaje praktyczne wskazówki jak uzdrowić jelita, poprawić funkcjonowanie wątroby, przeprowadzić detoks, podnieść odporność, zwraca uwagę na produkty, od których można się uzależnić oraz tych, które zawierają w sobie nadmiar niebezpiecznych metali.

Mnie osobiście najbardziej zainteresował rozdział mówiący o wpływie tego co jemy na naszą psychikę. Okazuje się, że jeśli odczuwasz lęk, codziennie powinieneś spożywać wodorosty morskie, jako dodatek do diety. Jeśli jesteś nerwowy, krzyczysz, często wybuchasz- jedz warzywa gotowane na parze i krótkie kiszonki. A jeśli odczuwasz często smutek, chorujesz na depresję- potrzebujesz naturalnego błonnika, pełnych zbóż, oliwek i imbiru.

W książce znalazło się także wiele przepisów na maksymalnie zdrowe posiłki, tak charakterystyczne dla Bożeny Żak- Cyran.

"Bądź twórcą swojego zdrowia" to lektura dla tych, którzy mają dość stania w kolejkach przed gabinetami kolejnych lekarzy lub chcą tego uniknąć i wziąć sprawy funkcjonowania swojego organizmu w swoje ręce! Ale uwaga- chwilami natłok informacji, może przytłaczać. Warto wtedy zrobić przerwę w czytaniu, "przetrawić" to, o czym się dowiedzieliście i dopiero zasiąść do lektury ponownie 😉.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...